MOC 4,5 kWp
ModułySelfa Full Black EX-300M6-60
Ilość15
InwerterSolaredge SE4K
Zwrot inwestycji6 lat

Instalacja fotowoltaiczna 4,5 kW z 15 modułów full black

Na dachu tego małego domu w Wejherowie na Pomorzu zamontowaliśmy 15 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,5 kWp. Nowej generacji moduły monokrystaliczne full black idealnie dopasowały się do ciemnej, nowoczesnej dachówki.

Z modułami polskiej produkcji Selfa Full Black EX-300M6-60 o mocy 300W każdy, współpracuje falownik Solaredge SE4K. Umiejscownie paneli nie było łatwe z uwagi na skomplikowany układ dachu kopertowego z dużą ilością okien dachowych. 

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 - 5 kW zapewni wystarczającą ilość energii, aby pokryć zapotrzebowanie wieloosobowego gospodarstwa domowego. Zestaw fotowoltaiczny mocy od 4 do 5 kW pozwoli obniżyć rachunki za energię elektryczną z kilku tysięcy złotych rocznie do zaledwie kilkuset zł. Po 6 latach koszty tej inwestycji zbilansują się z oszczędnościami i zacznie ona przynosić zyski.

Współpracujemy z renomowanymi producentami i posiadamy własny magazyn z komponentami fotowoltaicznymi. Możemy ci zagwarantować najwyższą jakość podzespołów i trwałość paneli fotowoltaicznych na długie lata. 

Sprawdź także: jakie panele fotowoltaiczne wybrać

Aby osiągnąć moc zestawu fotowoltaicznego od 4 do 5 kWp musieliśmy rozłożyć moduły na kilku połaciach dachowych i zastosować optymalizatory mocy.