MOC 49,67 kWp
ModułyJA Solar 385W
Ilość129
Inwerter2x Sofar Hybrid 20kW

Instalacja fotowoltaiczna dla autoryzowanego dealera samochodów KIA, Suzuki i Mitsubishi

Dla autoryzowanego dealera samochodów KIA, Suzuki i Mitsubishi wykonaliśmy kompleksową instalację fotowoltaiczną w pakiecie z dostawą, montażem, konfiguracją i uruchomieniem dynamicznego układu kompensacji mocy biernej. Moc zamontowanej fotowoltaiki na dachu salonu w Gdyni wynosi 49,67 kWp. Instalacja składa się z 129 modułów JA Solar o mocy 385 każdy. Zmianę prądu stałego na przemienny zapewniają 2 inwertery SOFAR Hybrid 20kW

Budynki salonów samochodowych charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem na energie elektryczną.

  • Duża kubatura pomieszczeń, w których muszą zmieścić się najnowsze modele producentów aut, wymaga dużej ilości energii.
  • Ogrzanie dużych powierzchni i stosowne oświetlenie wyeksponowanych samochodów często jest bardzo kosztowne.
  • Dodatkowo wielkie powierzchnie przeszkleń doświetlających wnętrze i umożliwiające podziwianie samochodów także z zewnątrz, generuje istotne straty ciepła.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na bardzo dużą energochłonność bydynków salonów samochodowych. Odpowiedzią na coraz wyższe koszty prowadzenia biznesu w sektorze automotive jest możliwość wytwarzania ekologicznej zielonej energii z fotowoltaiki.
Dachy tego typu budynków doskonale nadają do wykorzystania pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Duże powierzchnie płaskiego dachu pokryte panelami mogą wygenerować większość zapotrzebowania na energię elektryczną.

W ramach pakietu energetycznego Biomar dla firm razem z fotowoltaiką i usuługą kompensacji mocy biernej proponujemy przedsiębiorcom bardzo korzystny model współpracy w zakresie odkupu energii elektrycznej z fotowoltaiki. Dzięki naszej koncesjonowanej spółce obrotu energią elektryczną - Enelogic możemy zaproponować naszym klientom pośrednictwo w sprzedaży energii elektrycznej na giełdzie w kontraktach SPOT lub zaoferować odkup wytworzonej energii z fotowoltaiki po stałej cenie, wyższej niż średnia cena kwartalna na rynku konkurencyjnym, publikowana przez Prezesa URE.