Magazyn energii

Pełna niezależność energetyczna Twojego domu

Magazynowanie energii elektrycznej w Twoim domu lub gospodarstwie rolnym jeszcze nigdy nie było tak opłacalne i proste! Nowoczesne systemy hybrydowe Solax do przechowywania energii z pojemnymi akumulatorami pozwalają na pełną niezależność energetyczną domu oraz na zwiększenie wykorzystania ekologicznej energii produkowanej z własnej instalacji fotowoltaicznej

Wielkość produkcji energii z fotowoltaiki zmienia się w zależności od pory dnia i roku. Dzięki zastosowaniu magazynu energii, nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej są magazynowane w akumulatorach i wykorzystywane w momentach zwiększonego zapotrzebowania domu na prąd, np. wczesnym rankiem, w nocy lub w bardzo pochmurne dni. 

Dowiedz się więcej

Magazyn energii dla domu - pełna niezależność energetyczna Twojego domu

Falownik i magazyn energii Solax

 

Magazyn energii zagwarantuje nieprzerwane zasilanie urządzeń elektrycznych w Twoim domu w sytuacji nagłych i nieplanowanych przerw w dostawie prądu lub awarii sieci elektroenergetycznej. Akumulatory Solax działają na wysokim napięciu 120 V dzięki czemu ich sprawność jest większa niż w rozwiązaniach niskonapięciowych. Można je łączyć w stosy po 4 szt. co zapewnia im optymalne dopasowanie do zapotrzebowania na energię. Niewielkie wymiary urządzenia umożliwiają prosty montaż w dowolnie wybranym pomieszczeniu, np. kotłowni lub garażu. 

Magazyny energii - korzyści

  • Zasilanie awaryjne – nieprzerwane zasilanie urządzeń elektrycznych w Twoim domu w sytuacji nagłych i nieplanowanych przerw w dostawie prądu lub awarii sieci elektroenergetycznej.
  • Bezpieczne gromadzenie energii – zastosowanie wysokowydajnych, najwyższej jakości podzespołów renomowanych producentów oraz wbudowany układ BMS (Battery Management System) gwarantują bieżący monitoring pracy baterii oraz maksymalne bezpieczeństwo.
  • Długa żywotność – 10 lat gwarancji producenta. Akumulator jest w stanie przepracować co najmniej  6000 cykli pracy/ładowania. Inwerter hybrydowy posiada stopień ochrony IP65, co czyni go urządzeniem hermetycznym, możliwym do montażu i pracy na zewnątrz budynku.
  • Oszczędność – magazynujesz nadwyżki energii elektrycznej z fotowoltaiki w baterii zamiast oddawać je do zewnętrznej sieci energetycznej. Wieczorem i nocą system magazynu energii zapewnia przechowywaną w akumulatorze energię na użytek własny.
  • Możliwość rozbudowy magazynu energii – system magazynowania energii Solax może być rozbudowywany o kolejne akumulatory – do 4 akumulatorów w jednym systemie.
  • Współpraca z instalacją fotowoltaiczną i ładowarką do samochodów elektrycznych - nadwyżki energii z fotowoltaiki posłużą Ci do naładowania Twojego samochodu elektrycznego 

Szczegóły oferty

Hybrydowe instalacje fotowoltaiczne

Naturalnym rozwojem klasycznego systemu fotowoltaicznego są hybrydowe instalacje fotowoltaiczne. Hybrydowa instalacja fotowoltaiczna łączy niejako zalety instalacji on-grid i off-grid. Jednocześnie współpracuje z siecią, jak i domowym magazynem energii. Akumulatory gromadzące energię nie muszą być bardzo duże. Magazyn energii służy jedynie do tego, by zapewnić prąd w momencie niedostatecznej produkcji podczas złej pogody czy przerw w dostawie. Jednocześnie, po wykorzystaniu domowego zapasu prądu, możliwe jest pobieranie energii z sieci. 

Instalacje hybrydowe wykorzystują innego rodzaju inwerter, dlatego warto się na nie zdecydować już na początku inwestycji.  Falownik hybrydowy nie tylko przetwarza prąd stały na zmienny i oddaje nadwyżki do sieci, ale dodatkowo obsługuje magazyn energii. W jego wnętrzu znajduje się zaawansowana automatyka, dostosowująca plan wykorzystania energii do potrzeb domowników. Inwerter hybrydowej instalacji fotowoltaicznej może więc utrzymywać naładowane akumulatory w gotowości, w razie awarii prądu lub czerpać energię w momencie niskiego nasłonecznienia, by uniknąć zakupu prądu od dystrybutora. Nowoczesne urządzenia są w pełni sterowalne, dzięki czemu dostosujesz tryb do własnych upodobań.

Magazyny energii w instalacjach hybrydowych

1. Panele fotowoltaiczne 2. Optymalizatory mocy 3. Przewody DC 4. Magazyn energii 5. Falownik 6. Odbiory 7. Licznik energii 8. Sieć 9. Aplikacja do monitoringu

 

3 największe zalety fotowoltaiki hybrydowej

 

1 powód

Bezpieczeństwo - w przypadku awarii sieci przesyłowej nie odetnie źródła zasilania.

Nawet jeśli lokalna sieć przestanie działać, dom w dalszym ciągu może być zasilany energią z akumulatorów lub paneli fotowoltaicznych. To bardzo ważne, bowiem większość kluczowych urządzeń wymaga zasilania.
Magazyny energii instalacji hybrydowej wystarczą do tego, by podtrzymać działania lodówki, ogrzewania, routerów internetowych, oświetlenia czy komputerów.

 

2 powód

Większa autokonsumpcja energii.

W zwiększeniu autokonsumpcji pomocne są nie tylko magazyny energii, ale i urządzenia zwiększające komfort życia, np. klimatyzacja, zmywarka, zasobnik gorącej wody, suszarka do ubrań, pompa ciepła czy pojazdy elektryczne. Dzięki temu w momencie południowego szczytu produkcji energii można wykorzystać prąd do zrobienia prania, podgrzania wody użytkowej czy naładowania baterii samochodu elektrycznego.

 

3

Skorzystanie z dopłaty z programu „Mój Prąd 4.0".

Już w pierwszej połowie 2022 roku w 4 odsłonie programu będzie można skorzystać z dopłat do fotowoltaiki w zestawie z magazynem energii
Najpopularniejszy program wsparcia odnawialnych źródeł energii w Polsce w edycji na 2022 rok będzie opierał się o rozwiązania zwiększające autokonsumpcję. Planowany termin uruchomienia kolejnej edycji programu przewidywany jest na I kwartał 2022 roku.

 

Czytaj więcej o : Hybrydowych instalacjach fotowoltaicznych


Twój niezależny dom bez rachunków

Czy wiesz, że inwestując w odnawialne źródła energii możesz sprawić, że Twój dom lub gospodarstwo rolne będzie w pełni niezależne energetycznie? Dzięki nowoczesnej technologii oraz doradcom energetycznym OZE-Biomar możesz ograniczyć do minimum rachunki za energię elektryczną, koszty ogrzewania w sezonie grzewczym, koszty podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz zadbać o komfort cieplny swojej rodziny w pomieszczeniach w okresie letnich upalnych dni. Darmowy prąd z fotowoltaiki pozwoli także na ładowanie twojego samochodu elektrycznego.

Magazyny energii - Schemat działania z fotowoltaiką i pompą ciepła

Instalacja fotowoltaiczna – odpowiednio dobrana moc fotowoltaiki pozwoli na wyprodukowanie własnej energii elektrycznej, którą wykorzystasz przede wszystkim do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych oraz ogrzewania domu i ciepłej wody.

Magazyn energii - nadwyżki energii, wyprodukowane z fotowoltaiki będziesz magazynować w akumulatorach i wykorzystywać w momentach zwiększonego zapotrzebowania domu na prąd. Zagwarantuje także nieprzerwane zasilanie wszystkich urządzeń elektrycznych w przypadku przerw w dostawie prądu lub awarii sieci energetycznej.

Pompa ciepła – urządzenie zasilisz energią z fotowoltaiki. Zapewni bezpieczne i komfortowe ogrzewanie Twojego domu i c.w.u. zimą, a latem, po odwróceniu obiegu, dostarczy przyjemny chłód do budynku.

Domowa stacja ładowania samochodu elektrycznego – inteligentna i kompaktowa stacja ładowania dostarczy „eko-paliwa”, niezbędnego do oszczędnej jazdy samochodem elektrycznym.


Chcesz wiedzieć więcej o magazynach energii?

Umów się na spotkanie z naszym doradcą!