Promocyjne warunki finansowania fotowoltaiki. Leasing i pożyczka ze stałym oprocentowaniem 7,99%. 
Oferta limitowana czasowo do 30 czerwca. >>> SZCZEGÓŁY OFERTY <<<

Dotacje na fotowoltaikę

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej

Sprawdź aktualne dotacje i możliwości finansowania fotowoltaiki. OZE BIOMAR pomaga w finansowaniu zakupu własnej instalacji fotowoltaicznej dla domu, gospodarstwa rolnego lub firmy. Współpracujemy z największymi Bankami i instytucjami finansowymi w Polsce, w tym: Santander Consumer Bank S.A., BNP Paribas S.A., Millennium Leasing S.A. i Idea Getin Leasing S.A., dzięki czemu zakup instalacji fotowoltaicznej można sfinansować atrakcyjnym kredytem ratalnym, leasingiem operacyjnym lub pożyczką.


 

Leasing instalacji fotowoltaicznej

Podpisując umowę realizacji instalacji fotowoltaicznej z OZE-BIOMAR otrzymujecie Państwo możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznej na korzystnych warunkach, w procedurze uproszczonej, za pomocą leasingu operacyjnego Santander Leasing. Dzięki tej formie finansowania, inwestycja spłacana może być z bieżącej produkcji energii i dzięki temu przyniesie wymierne korzyści finansowe już w pierwszych miesiącach działania.

Leasing fotowoltaiki, oblicz koszty prądu i zysk z inwestycji

 

Korzyści z leasingu instalacji fotowoltaicznej dla firmy:

  • Zakup i budowę instalacji fotowoltaicznej można sfinansować bez angażowania własnych środków. Raty leasingowe zastępują jednorazowe koszty nabycia elektrowni słonecznej.
  • Leasing pozwala przedsiębiorcy zmniejszyć obciążenia podatkowe. Każda miesięczna rata oraz cała opłata wstępna jest kosztem uzyskania przychodu - raty leasingowe zmniejszają podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym, a więc i podatki przedsiębiorcy.
  • Miesięczne oszczędności w firmie, z tytułu produkcji własnej energii elektrycznej, mogą pokrywać ratę leasingu! Po okresie leasingu – całość wyprodukowanej energii stanowić będzie czysty zysk!
  • Leasing elektrowni słonecznej pozwala przedsiębiorcy rozłożyć podatek VAT na raty. Zakup instalacji fotowoltaicznej ze środków własnych lub za pomocą kredytu bankowego powoduje, że VAT musimy rozliczyć jednorazowo.
  • Leasing operacyjny nie jest uwidaczniany jako zobowiązanie w bilansie leasingobiorcy, nie powiększa zadłużenia i pomaga zwiększyć płynność finansową.
  • Co miesiąc firma otrzymuje jedynie fakturę do zaksięgowania i nie musi prowadzić ewidencji środków trwałych, amortyzacji czy inwentaryzacji.

Więcej o leasingu na fotowoltaikę


Fotowoltaika w dogodnych ratach

OZE-BIOMAR we współpracy z BNP Paribas oferuje kredyt na fotowoltaikę z odroczeniem płatności o pół roku. Dzięki temu przez 6 miesięcy, nie płącąc ani złotówki, będziesz mógł cieszyć się czystą energią ze swojej instalacji fotowoltaicznej. Korzystając z oferty sfinansować można nawet w 100% zakup systemu fotowoltaicznego, instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii lub pompy ciepła. Oferta na finansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznej - kredyt ratalny - skierowana jest do klientów indywidualnych i osób prowadzących działalność gospodarczą. 

Skontaktuj się z doradcami OZE Biomar i zacznij inwestycje już teraz.

Kredytowanie instalacji fotowoltaicznych do 60 tys.

 

Więcej o kredycie z odroczeniem płatności


Program Mój Prąd

Dofinansowanie do fotowoltaiki w 2023 - nowa odsłona programu Mój Prąd 5.0

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Klimatu i Środowiska, najbardziej popularny w Polsce program dofinansowania do fotowoltaiki „Mój Prąd”, będzie kontynuowany w 2021 roku. Obecnie trwają prace nad nową formułą III już naboru wniosków o dotację do fotowoltaiki. Wnioski bedzie można składać od 1 dnia lipca. Tym razem możemy spodziewać się wsparcia rządowego budowy instalacji fotowoltaicznych połączonych z przydomowymi magazynami energii, pompami ciepła oraz ładowarkami do samochodów elektrycznych.

Według najnowszych danych z Agencji Rynku Energii (ARE), w październiku przekroczyliśmy 3 GW zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Największym bodźcem szybkiego wzrostu mocy elektrowni słonecznych w 2020 roku okazał się rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu beneficjenci mogą otrzymać 5000 zł dotacji bezzwrotnej na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu. Z dotacji do fotowoltaiki skorzystało do tej pory już 200 tysięcy rodzin. II nabór wniosków porzedniej edycji programu trwał do 6 grudnia 2020.

Założenia programu Mój Prąd

  • Dotacja na fotowoltaikę dla osób fizycznych, którzy wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby
  • Do 50% wartości instalacji fotowoltaicznej - max. 5000 zł bezzwrotnej dotacji
  • Dofinansowanie dotyczy instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kWp
  • Budżet programu wynosi 1,1 mld złotych

Co istotne, wszyscy, którzy zamontowali mikroinstalacje fotowoltaiczną w okresie pomiędzy naborami edycji 2.0 i 3.0 programu “Mój Prąd” będą mogli skorzystać z dotacji. Finansowanie programu będzie pochodziło ze środków unijnych.

Skorzystaj z programu "Mój Prąd"


Program "Czyste Powietrze"

Jakie kwoty dofinansowania z programu

Program „Czyste powietrze”, realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , jest to pierwsza ogólnokrajowa inicjatywa walki ze smogiem. W ramach programu można wymienić stare, wysokoemisyjne kotły węglowe na ekologiczne źródła energii, np. pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne. Można także wykonać nowoczesną instalację centralnego ogrzewania wraz z rekuperacją. Program umożliwia również przeprowadzenie termomodernizacji budynku, w tym termoizolacji oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną.

Sprawdź warunki programu "Czyste Powietrze"


Ulga podatkowa na fotowoltaikę

Ulga termomodernizacyjna została wprowadzona w Polsce z początkiem 2019 roku i jak dotąd jest jednym z najważniejszych form wsparcia dla właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, którzy inwestują we własne ekologiczne źródło darmowej energii elektrycznej pochodzącej z promieniowania słonecznego. Po raz pierwszy z ulgi podatkowej można było skorzystać w 2020 roku, przy rozliczeniu rocznym za 2019 r. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 tys. zł. Gdy kwota odliczenia jest wyższa od rocznego dochodu, to można tę nadwyżkę odliczyć w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości odliczenia paneli fotowoltaicznych od podatku? Skontaktuj się z doradcą klienta!

Jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku?

Ulga termomodernizacyjna polega na możliwości odliczenia od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych w danym roku podatkowym na przedsięwzięcia termomodernizacyjne budynku, w tym zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z osprzętem. Ulga termomodernizacyjna przysługuje podatnikom, których dochody opodatkowane są zgodnie ustawą o PIT według skali podatkowej 17 i 32 proc. lub według jednolitej 19% stawki podatku, a także ci, którzy opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Należy zwrócić uwagę, że odliczenie w ramach ulgi termomodernizacyjnej nie obejmuje domów w budowie, dotyczy wyłącznie budynków już wybudowanych. Ulgę termomodernizacyjną wykazuje się w załączniku PIT-O oraz w deklaracji podatkowej, wpisując do niej sumę odliczeń wykazanych w PIT-O.

 


Program „Moje Ciepło”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie nowego programu wsparcia dla Odnawialnych Źródeł Energii. Planowany program "Moje Ciepło" będzie przeznaczony dla właścicieli nowych domów z podwyższonym standardem energetycznym. Do rozdania bezpośrednio dla osób fizycznych jest 600 mln zł. Dotacja może być przeznaczona na montaż pompy ciepła powietrznej, wodnej lub gruntowej z wykorzystaniem do ogrzewania domu lub ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej.

Skontaktuj się z doradcami energetycznymi OZE Biomar i zacznij inwestycje już teraz.

Dofinansowanie do pompy ciepła.

 

WIĘCEJ O PROGRAMIE "MOJE CIEPŁO"


Napisz do nas lub umów sie na spotkanie z doradcą!

Zapytaj o dotacje i finansowanie fotowoltaiki w 2023