Instalacje fotowoltaiczne w branży motoryzacyjnej

Korzyści z inwestycji w fotowoltaikę

W naszym szerokim portfolio mamy kilka spektakularnych realizacji instalacji fotowoltaicznych dla firm z branży motoryzacyjnej. Cele inwestora i wykonawacy są w tym wypadku zbieżne – aktywne działanie mające na celu polepszenie klimatu, ograniczenie emisji CO2 poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii. Na terenach wielu firm w całej Polsce we współpracy z OZE Biomar pojawiły się panele fotowoltaiczne. Od tej pory korzystają z energii odnawialnej. Nasze instalacje PV dają wymierne korzyści inwestorom, obniżają rachunki za prąd do minimum i budują wizerunek nowoczesnej firmy dbającej o środowisko naturalne.

Darmowa konsultacja

Fotowoltaika dla firm od OZE-Biomar

Salony Suzuki, Honda, KIA, Mitsubishi

Salony autoryzowanych dealerów najbardziej znanych producentów samochodów także korzystają z czystej energii odnawialnej. Już w 5 lokalizacjach w Polsce zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne na dachu salonów Suzuki, KIA, Honda i Mitsubishi. Dachy płaskie na tego typu obiektach są wystarcząco wytrzymałe i doskonale nadają się do montażu fotowoltaiki. Współpraca OZE Biomar i autoryzowanych salonów Suzuki, HONDA, KIA i Mitsubishi już przynosi wymierne oszczędności i korzyści, nie tylko finansowe ale także wizerunkowe i co równie ważne - środowiskowe. Honda w Opatówku pod Wrocławiem już w 2019 rozpoczęła swoją przygodę z energią odnawialną. Na dachu salonu zamontowaliśmy 100 paneli fotowoltaicznych dających łączną moc 30 kWp. W budynkach o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną do oświetlenia, ogrzewania, i klimatyzację w sezonie letnim koszt instalacji fotowoltaicznej szybko się zwróci. Rosnące z roku na rok ceny prądu i wprowadzona w 2021 roku opłata mocowa dodatkowo podnoszą rentowność inwestycji w fotowoltaikę. 


Umów się na bezpłatną konsultację

Zapytaj o wycenę instalacji fotowoltaicznej dla Twojej Firmy

Volvo

Szwedzki producent samochodów i maszyn budowlanych znany jest z priorytetowego podejścia do ekologii. Fabryki Volvo są w czołówce światowej pod względem najefektywniejszego wykorzystania zasobów naturalnych i ograniczania emisji. Placówki, w tym serwisy Volvo Trucks w Będzieszynie, Volvo Maszyny Budowlane w Skawinie i Volvo Trucks & Buses w Długołęce już zasilane są czystą energią ze słońca. Zmiana źródła prądu pozwoliła nie tylko na znaczne oszczędności w porównaniu do prądu pochodzącego z węgla – przede wszystkim sprawia, że obiekty należące do Volvo będą ekologiczne i idealnie wpiszą się w obraz trwających zmian mających na celu ochronę klimatu.

Hurtownia motoryzacyjna Gordon

Nie brakuje też przykładów realizacji dla rodzimych przedsiębiorstw z branży automotive. Dla firmy Gordon - największej ogólnopolskiej hurtowni motoryzacyjnej w dwóch miejscach w Polsce - w Toruniu i Bydgoszczy powstały instalacje o łącznej mocy 105,49 kWp. Przynoszą one duże oszczędności i ograniczają koszty prowadzenia działalności. Dzięki fotowoltaice firma Gordon staje jeszcze bardziej konkurencyjna na rynku części samochodowych.

 

 

Korzyści z inwestycji w fotowoltaikę

Co może zyskać Twoja firma?

Większe bezpieczeństwo dostaw prądu

OBNIŻENIE KOSZTÓW PRODUKCJI

Przez znaczące zminimalizowanie wydatków na zakup energii elektrycznej ograniczysz koszty produkcji.

Szybko rosnące hurtowe ceny energii elektrycznej w Polsce i Europie oraz prognozowane przez analityków ok. 40-60 proc. kolejne podwyżki cen prądu w 2022 roku powodują, że większość firm decyduje się na przejście na fotowoltaikę - własne źródło energii. Fotowoltaika to również większa stabilność oraz niezależność od wahań cen energii w długim okresie.

Większa autokonsumpcja

 

POPRAWA KONKURENCYJNOŚCI

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu firmy lub gruncie jest skutecznym sposobem zachowania konkurencyjności przedsiębiorstwa na krajowym i europejskim rynku. Niższe koszty produkcji wyrobów to większa szansa przedsiębiorstwa na uzyskanie trwałej przewagi konkurencyjnej i zdobycie większego udziału w rynku.

Własna energia elektryczna wyprodukowana z instalacji PV zostanie wykorzystana do zasilenia urzędzeń w firmie oraz pozwoli zmniejszyć wolumen energii, który trzeba będzie dokupić od obecnego sprzedawcy

lokata kapitału

 

POPRAWA WIZERUNKU FIRMY

Fotowoltaika to również skuteczny sposób na ograniczenie negatywnego wpływu procesów produkcyjnych na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emiscji CO2 do atmosfery. Poprzez ekologiczne działania na rzecz środowiska wpływasz pozytywnie na postrzeganie Twojej firmy. Dobry PR firmy to także większa szansa na pozyskanie nowych partnerów i klientów oraz zwiększenie obrotów.

Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę od OZE-Biomar otrzymasz Certyfikat EKO-Firmy, informujący o pochodzeniu prądu z odnawialnego źródła energii! Przełącz swój biznes na zieloną energię!

Umów spotkanie z doradcą energetycznym