oferta dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Rynek energetyczny w Polsce, w ostatnich latach, jest niestabilny. Obecne ceny za energię elektryczną są bardzo wysokie, bez gwarancji niezmienności, za to z dużym ryzykiem wahań giełdowych. Instalacja fotowoltaiczna dla biznesu to darmowa "zielona" energia elektryczna, pokrywająca większą część zapotrzebowania firmy na prąd i dająca gwarancję obniżenia kosztów prowadzonej działalności w długim okresie.

korzyści dla przedsiębiorstw

Szybki zwrot z inwestycji

Właściwie dobrana i zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, pozwoli wyprodukować energię elektryczną, która będzie wykorzystywana przez firmę na bieżące zużycie. Dzięki własnej elektrowni słonecznej, koszty poniesione na zakup paneli fotowoltaicznych, zwrócą się w bardzo krótkim czasie. Wyjątkową korzyścią dla przedsiębiorców jest możliwość sfinansowania inwestycji w formie leasingu, którego ratę - w całości - można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Jest to świetny sposób na optymalizację obciążeń podatkowych każdej firmy.

Niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną

Przyszłość rynku energetycznego jest bardzo niepewna i nieznana; warto więc zabezpieczyć się przed wzrostem cen zakupu energii elektrycznej, inwestując w firmową instalację fotowoltaiczną.

Poprawienie wizerunku firmy

Niektóre rodzaje działalności produkcyjnej, zwłaszcza w gałęziach gospodarki, które od zawsze kojarzone są z zanieczyszczeniem powietrza, inwestując w odnawialne źródła energii mogą poprawić swój wizerunek. Również zakłady produkcyjne z branży meblarskiej i odzieżowej oraz zakłady przetwórstwa spożywczego, które charakteryzują się dużą energochłonnością, coraz częściej inwestują w instalacje fotowoltaiczne, dzięki czemu poprawiają konkurencyjność swoich produktów. Inwestycja w OZE odbierana jest przez klientów firmy jako inwestycja w nowe technologie, które pomagają chronić środowisko i ograniczać emisję CO2.
Instalacje fotowoltaiczne to innowacyjna technologia, pozwalająca produkować zieloną energię i wykorzystywać ją na potrzeby prowadzonej działalności.

Korzystny system rozliczeń z zakładem energetycznym

Oszczędzasz i zarabiasz! Zgodnie z Ustawą o OZE, energię wyprodukowaną w instalacji fotowoltaicznej, przedsiębiorcy mogą zużyć na potrzeby prowadzonej działalności. W przypadku wyprodukowania większej ilości energii, niż ta która jest niezbędna na bieżące zużycie zakładu, nadwyżka jest odsprzedawana do wybranego przedsiębiorstwa obrotu energią elektryczną.

Amortyzacja kosztów inwestycji

Jesteś przedsiębiorcą z sektora MSP, posiadającym status „małego płatnika”? Całą wartość inwestycji w instalację fotowoltaiczną możesz zamortyzować jednorazowo!
Standardowy czas amortyzacji instalacji, jako środka trwałego, to 10 lat.

Finansowanie inwestycji

Podpisując umowę realizacji inwestycji z OZE-BIOMAR, otrzymacie Państwo możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznej na korzystnych warunkach, w uproszczonej procedurze, za pomocą leasingu operacyjnego PKO Leasing, Idea Getin Leasing lub Millennium Leasing.

Dzięki takiej formie finansowania, w połączeniu z tarczą podatkową, inwestycja może być spłacana z bieżącej produkcji energii, co przyniesie wymierne korzyści finansowe już w pierwszych miesiącach działania.


Umów się na bezpłatną konsultację, NAPISZ lub ZADZWOŃ