Fotowoltaika - Podkarpackie

Instalacje Fotowoltaiczne w województwie podkarpackim

 

Fotowoltaika podkarpackie - mapka instalacji fotowoltaicznych OZE Biomar

 

Fotowoltaika na Podkarpaciu

OZE Biomar zainstalował już 4,5 MWp łacznej mocy zestawów fotowoltaicznych w województwie podkarpackim. Wielu mieszkańców Rzeszowa, Przemyśla, Krosna, Tarnobrzegu, Jasła, Sanoka, Dębicy, Mielca, Leska, Jarosławia i okolic wybrało fotowoltaikę, by zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i ogrzewanie swojego domu. Wszyscy, którzy postawili na energię słoneczną, wybrali także mniejszą zależność od krajowych dostawców energii elektrycznej.

Duża cześć mieszkańców regionu podkarpackiego, która jeszcze nie korzysta z własnej elektrowni słonecznej, rozważa zostanie prosumentem w 2022 roku. Energia słoneczna jest przewidywalna i łatwo policzyć ile prądu będzie można wyprodukować z wybranej lokalizacji. Średnia ilość godzin słonecznych w ciągu roku na Podkarpaciu jest wyższa niż średnia krajowa i wynosi powyżej 1000 kWh/m2 rocznie. 

W perpektywie czasowej jest na tym samym poziomie i nie zmienia się od wielu lat. Dzięki temu moc instalacji fotowoltaicznej można przewidzieć tak, by zaspokoić zapotrzebowanie domu na energię elektryczną.

Rok 2022 jest okresem dużych podwyżek cen u wszystkich sprzedawców energii elektrycznej. Nie możemy przewidzieć dokładnych kosztów kWh energii elektrycznej w przyszłości. Wszystkie prognozy wskazują na dalsze silne wzrosty cen energii i surowców potrzebnych do jej wytwarzania. Będzie to miało niekorzystny wpływ na koszt ogrzewania i utrzymania domów.

 

Własna energia elektryczna z fotowoltaiki zapewni Ci bezpieczeństwo energetyczne na co najmniej 30 lat.

DARMOWA WYCENA FOTOWOLTAIKI NA PODKARPACIU

 

 

Fotowoltaika śląskie- realizacje OZE-Biomar

 

Boom fotowoltaiczny nie ominął także województwa podkarpackiego. Moc przyłączona z fotowoltaiki do sieci elektroenergetycznej na Podkarpaciu podwoiła się od początku 2021 roku. Ciągle jednak, najchętniej wybieranym systemem ogrzewania domu jest ten oparty na gazie, węglu lub pelecie.  W 2022 roku, przez drastyczne podwyżki cen surowców (nawet o 100%) może się to zmienić. Dla wielu gospodarstw domowych ogrzewanie stało się dużo droższe niż w poprzednim sezonie. Dołącz do prosumentów i sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej oraz okres zwrotu nakładów na zestaw fotowoltaiczny w woj. podkarpackim.

Darmowa wycena i audyt energetyczny

Skorzystaj z ponad 13 letniego doświadczenia OZE Biomar na rynku fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii. W wielu miejscowościach na w rejonie Podkarpacia mamy już wielu zadowolonych klientów. Sprawdź portfolio naszych realizacji, zobacz, jak przebiega montaż fotowoltaiki wykonany przez OZE Biomar. 

OZE Biomar projektuje i montuje fotowoltaikę w całej Polsce. Oferujemy także technologie współpracujące z fotowoltaiką takie jak: pompy ciepła, magazyny energii, kotły elektrodowe i ładowarki samochodowe. Nasz zespół zajmuje się całościową realizacją: od projektu do montażu. W wielu miejscowościach w Podkarpackim wykonaliśmy już montaż pełnego pakietu energetycznego fotowoltaiki + pompy ciepła + magazynów energii. Sprawdź więcej na temat pakietu energetycznego. 

Zobacz mapkę naszych instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce

Producenci komponentów fotowoltaicznych ciągle pracują nad udoskonalaniem technologii i poprawą wydajności ogniw. Firmy takie jak JA Solar, AE Solar czy JinKO pracują nad tym, by moduły fotowoltaiczne osiągały coraz większe moce. Dzięki coraz mocniejszym modułom zapotrzebowanie energetyczne tego samego domu może być pokryte 2 razy mniejszym zestawem fotowoltaicznym w porównaniu z oferowanymi komponentami jeszcze 3 lata temu. 

Wytwarzanie energii elektrycznej z własnej elektrowni fotowoltaicznej sprawi, że podwyżki cen energii i surowców przestaną być Twoim zmartwieniem. Fotowoltaika na dachu lub przed domem zapewni Ci tanie ogrzewanie domu z nadwyżki wyprodukowanego prądu. Swoim prądem zasilisz pompy ciepła, grzejniki elektryczne lub kotły elektrodowe. Proste grzejniki elektryczne są tanie, bezobsługowe i nie wymagają skomplikowanej instalacji. Coraz częściej stają się alternatywą dla kotłów centralnego ogrzewania lub kotłów gazowych. 

Coraz droższe surowce energetyczne takie jak: gaz, węgiel, pelet i drewno opałowe sprawiają, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną będzie bardzo opłacalna nawet przy wyższych cenach przez drożejące komponenty. W połączeniu z magazynem energii fotowoltaika zapewni Ci również większe bezpieczeństwo energetyczne. 

Po okresie zwrotu własna elektrowania słoneczna będzie dalej przynosić duże oszczędności. Sprawność technologii fotowoltaicznej to co najmniej 30 lat. 

Skontaktuj się z nami

 

Podkarpackie

Instalacje Fotowoltaiczne OZE Biomar

 

 

Panele fotowoltaiczne sląskie - dane realizacji OZE Biomar

 

 

 

Bezpieczne źródło energii dla Twojego domu!

Mamy już ponad 600 instalacji fotowoltaicznych zamontowanych w wojewódzwie podkarpackim. Łącznie to ponad 4,5 MWp mocy. Przekłada się to na setki gospodarstw domowych i ponad 20 dużych realizacji dla firm. Tylko na Podkarpaciu systemy fotowoltaiczne zamontowane przez OZE Biomar ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 3, 7 tys. ton rocznie.

Ogrzewanie elektryczne z wykorzystaniem prądu pochodzącego z własnej elektrowni słonecznej staje się coraz bardziej popularne. Panele fotowoltaiczne to nie tylko gwarancja obniżenia rachunków, to także sposób na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego dla Twojego domu lub firmy.

Tysiące mieszkańców woj. podkarpackiego zdecydowało się na montaż fotowoltaiki. Tysiące nowych prosumentów z regionu Rzeszowa i okolic dołączy do nich w tym roku.

Przyłącz się do transformacji energetycznej regionu!

 

 

 

 


Sprawdź oszczędności jakie daje fotowoltaika w Twojej lokalizacji

Zapytaj o darmową wycenę i audyt energetyczny