MOC 49,84 kWp
ModułyKAISAI 445 Wp
Ilość112
Inwerter2 x KAISAI 25 kW i 30 kW

Konstrukcja balastowa na dach płaski dla firmy Klimor

W siedzibie i w zakładzie produkcyjnym firmy Klimor w Gdyni zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną na konstrukcji balastowej przeznaczonej na dach płaski. Instalacja o mocy 49,84 kWp została podzielona na 2 części znajdujące się na dwóch budynkach. Szacowane uzyski roczne z 2 zestawów fotowoltaicznych zawierających 112 modułów KAISAI 445 Wp to 43 685 kWh. 

Konstrukcja dachowa pod system montażowy balastowy musi mieć odpowiednią nośność i wytrzymałość by utrzymać ciężar bloczków betonowych stanowiących balast. Dużą zaletą takiego systemu mocowania paneli jest brak ingerencji w pokrycie dachowe. 

Zobacz inne instalacje fotowoltaiczne z wykorzystaniem systemu balastowego

Firma Klimor działa od 1967 roku i przez ten czas zrealizowała setki istotnych projektów. Przyczyniła się do stworzenia pierwszej centrali klimatyzacyjnej w kraju. Obecnie w jej portfolio znajdują się najnowocześniejsze rozwiązania obejmujące systemy klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania oraz pompy ciepła. Firma posiada rozbudowaną sieć sprzedaży i bogate portfolio realizacji. Klimor należy do grupy Klima-Therm, która działa na terenie USA i Europy.