Fotowoltaika w leasing 101% - odkryj ofertę i zacznij oszczędzać

Jeśli szukasz sposobu, by oszczędzić i przy okazji rozwinąć swoją firmę w kierunku ekologicznym - warto wziąć pod uwagę fotowoltaikę w leasing. Zwłaszcza że w naszej ofercie jest atrakcyjny program finansowania fotowoltaiki za 1%. Sprawdź, na czym to polega.


Fotowoltaika w leasing 1% od OZE Biomar i Idea Getin Leasing S.A


Nasza usługa dzieli się na kilka etapów, w których dokładnie sprawdzimy Twoje potrzeby i dostosujemy ofertę indywidualnie dla Twojego przedsiębiorstwa. Po pierwsze - zaczniemy od dokładnych wyliczeń tego, jakie zapotrzebowanie na energię elektryczną ma Twoja firma. Te dane pozwolą nam na opracowanie projektu instalacji fotowoltaicznej, pod którą zostanie udzielona pożyczka lub leasing. Upewnimy się razem, że fotowoltaika w leasingu będzie dla Ciebie atrakcyjnym i opłacalnym sposobem, żebyś mógł swobodnie korzystać z własnego prądu, wygenerowanego przez instalację fotowoltaiczną w leasingu. Dlaczego warto współpracować z nami?

Naszym priorytetem jest rzetelne obliczenie Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną oraz dostosowanie do tego komponentów instalacji. Nasi klienci cenią sobie nie tylko możliwość korzystania z własnego prądu i tym samym - uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców, ale także konkretne oszczędności, m.in. zwolnienie z opłat dla dostawcy sieciowej energii. Dzięki zauważalnym w każdym miesiącu oszczędnościach Klienci mogą bez problemu spłacać raty pożyczki lub leasingu.

Fotowoltaika w leasingu 101% - na czym polega?

Możliwość wzięcia fotowoltaiki w leasing cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego właśnie Idea Getin Leasing S.A. wraz z OZE Biomar wyszli naprzeciw potrzebom Klientów. Swoją ofertę kierujemy do przedsiębiorców, a także właścicieli gospodarstw rolnych. Zawierana umowa przeznaczona jest maksymalnie na 60 miesięcy. Warunkiem obowiązkowym do jej zawarcia jest wkład własny wynoszący jedynie 10% kosztów całej inwestycji. W ramach umowy, oprócz korzyści wynikających z samego leasingu, jest także wpisana tzw. tarcza podatkowa. Na czym polega? Dzięki niej przedsiębiorca lub rolnik każdą ratę fotowoltaiki w leasingu ma prawo wpisać w koszty uzyskania przychodu firmy. A dzięki temu - obniża podatek.

Leasing i fotowoltaika - korzyści dla Twojej firmy

Zanim zdecydujesz się na odpowiednią formę finansowania instalacji fotowoltaicznej, poznaj korzyści wynikające z rozwiązania, które daje Idea Getin Leasing S.A. i OZE Biomar. Czym jest leasing i dlaczego warto z niego korzystać?

 • Leasing pozwala Ci na korzystanie z instalacji fotowoltaicznej, a po czasie także jej nabycie;
 • decydując się na leasing fotowoltaiki, nie potrzebujesz dużego wkładu własnego;
 • raty leasingowe wpływają na zmniejszenie podstawy do opodatkowania dzięki podatkowi dochodowemu;
 • fotowoltaika w leasingu to zero niepotrzebnej i czasochłonnej biurokracji. Co miesiąc przedsiębiorstwo będzie otrzymywać jedną fakturę. Pozostałe formalności załatwiane są tylko raz - przy podpisaniu umowy.

Instalacja PV w leasing na dachu firmy Rockwool

Instalacja fotowoltaiczna leasing - dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne to coraz częstszy widok nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także większych i mniejszych przedsiębiorstwach. Fotowoltaika jest najprężniej rozwijającym się sektorem energii odnawialnej i stanowi przyszłość, na którą warto przygotować się już dziś. Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

 • Fotowoltaika zmniejsza koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, dzięki znacznemu obniżeniu rachunków za prąd;
 • masz pewność szybkiego zwrotu inwestycji dzięki instalacji, która dostosowana jest do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa;
 • twoja firma dzięki instalacji fotowoltaicznej może zostać prosumentem energii odnawialnej;
 • zyskasz 25-letnią gwarancję wysokiej wydajności paneli fotowoltaicznych;
 • fotowoltaika zapewnia bezawaryjną pracę na długie lata

Decydując się na instalację fotowoltaiczną w leasingu w ramach usługi od Idea Getin Leasing S.A. i OZE Biomar nasi Klienci mogą liczyć na wiele korzyści, które wpłyną nie tylko na ekonomiczne aspekty prowadzenia przedsiębiorstw, ale także na samą jakość działania instalacji fotowoltaicznej. OZE Biomar to firma, której doświadczenie w montażu różnorodnych instalacji jest bardzo duże. Ponadto jako partner prestiżowych producentów w swojej ofercie mamy dostępne od zaraz najwyższej jakości komponenty. Podejmując współpracę z nami, możesz być pewny, że od momentu podpisania umowy na fotowoltaikę w leasingu, czas realizacji instalacji wyniesie zaledwie 10 dni. Współpracujemy z najważniejszymi producentami, dlatego nasze urządzenia są bezpieczne i objęte są 25-letnią gwarancją liniowego uzysku mocy. Projekty OZE Biomar konsultowane są także ze Strażą Pożarną, co daje pewność spełnienia wymogów PPOŻ. Co jeszcze zyskasz, decydując się na leasing paneli fotowoltaicznych?

 • Jako przedsiębiorca możesz odliczyć w pełni podatek VAT od instalacji fotowoltaicznej w leasingu, tak samo jak pozostałe koszty poniesione przez firmę;
 • podpisując z nami umowę, nie musisz angażować kapitału obrotowego swojego przedsiębiorstwa;
 • spłacając raty fotowoltaiki w leasingu netto, możesz wliczyć je w koszty działalności przedsiębiorstwa;
 • twoje raty za leasing instalacji fotowoltaicznej będą spłacać się z bieżących oszczędności w kosztach energii elektrycznej;
 • praca fotowoltaiki w leasingu przyniesie większe oszczędności na rachunkach od ceny rat za panele

Korzyści płynące z posiadania instalacji fotowoltaicznej w leasingu przewyższają wysokość spłacanych rat i koszt samej instalacji. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na ofertę OZE Biomar oraz Idea Getin Leasing S.A. zauważyli duże oszczędności w budżecie, a także znaczne korzyści w budowaniu wizerunku swojej firmy jako przedsiębiorstwa nowoczesnego i odpowiedzialnego - dbającego nie tylko o własny interes, ale także o środowisko.

Fotowoltaika w Leasingu w firmie

Widok z góry instalacji fotowoltaicznej na dachu siedziby firmy Rockwool


Fotowoltaika leasing - kalkulator. Sprawdź, czy się opłaca

Ze względu na duże podwyżki cen energii elektrycznej, oszczędności na zakupie energii są wyższe niż raty za panele fotowoltaiczne w leasingu. Co więcej, taka instalacja przez 20 lat będzie produkować prąd praktycznie za darmo.

Kalkulator fotowoltaiki w leasingu sprawdza kluczowe czynniki, które mają wpływ na to, kiedy instalacja fotowoltaiczna się spłaci. Eksperci wskazują, że najważniejszy w tej inwestycji jest wykonawca. Dobrze zaprojektowana instalacja, dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa sprawi, że fotowoltaika w leasingu spłaci się szybko i będzie przynosić oszczędności już w pierwszym miesiącu działania. Dlatego niezwykle istotne jest, by współpracować z firmą, która ma duże doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu instalacji. Musi ona brać pod uwagę takie aspekty jak profil zużycia energii, wielkość przedsiębiorstwa, czas pracy i zmianowość w firmie, czy sezonowość produkcji.

Rzetelnie zaprojektowana i zainstalowana fotowoltaika przez OZE Biomar wraz z bezpieczną i opłacalną ofertą Idea Getin Leasing S.A. gwarantują większe oszczędności na rachunkach od rat leasingowych. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o kalkulacji dla leasingu dla Twojej firmy.

Przykład leasingu paneli fotowoltaicznychPrzykład leasingu paneli fotowoltaicznych  (Dane: Concept Energy Lipiec 2020)

Weź fotowoltaikę w leasing i uniknij opłaty mocowej 

Zeszły rok pokazał duży wzrost zainteresowania przedsiębiorców fotowoltaiką. Trend ten nie zmienił się także z początkiem 2021 roku. To, co kieruje przedsiębiorców w stronę odnawialnych źródeł energii, to przede wszystkim wzrost świadomości ekologicznej, coraz korzystniejsze możliwości na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, a także nowa opłata mocowa, która jest kolejnym zobowiązaniem mocno naruszającym plany budżetowe.

Nowa opłata mocowa weszła w życie w 2021 roku. Od tego czasu rolnicy oraz przedsiębiorcy płacą dodatkowe 76,2 zł za każdą zużytą MWh (0,0762 zł/kWh) energii elektrycznej. Chcąc utrzymać swoje przedsiębiorstwo na wysokim poziomie technologicznym, nie uniknie się coraz większego zużycia prądu - każdy pomysł, by zmniejszyć opłaty za energię, jest więc na wagę złota. Dzięki możliwości wzięcia w leasing instalacji fotowoltaicznej możemy znacząco obniżyć koszty pracy urządzeń elektrycznych i szerzej - pracy całej firmy.

Wysokość nowej opłaty mocowej zależy od ilości energii, która pobierana jest z sieci w ciągu dnia. Decydując się na ofertę Idea Getin Leasing S.A. i OZE Biomar możesz być pewny, że zadbamy o odpowiednie dobranie mocy instalacji fotowoltaicznej w leasingu, dzięki czemu obniżysz maksymalnie koszty. Dzięki tarczy podatkowej Twoja miesięczna rata będzie niższa niż dotychczasowe rachunki za energię w Twoim przedsiębiorstwie.

Czytaj także Firma jako prosument

Przedsiębiorcy decydujący się na leasing fotowoltaiki zwracają uwagę nie tylko na twarde dane wskazujące na konkretne oszczędności w miesięcznym budżecie, ale na długofalowe pozytywne efekty takiego kroku. Firmy, które stawiają na nowoczesność i innowacyjność, w dzisiejszym świecie mogą liczyć się z większymi przywilejami. Decyzje polityczne Unii Europejskiej, ale także Polski, pokazują, że odnawialne źródła energii to obowiązkowy trend, który będzie nagradzał tych przedsiębiorców, którzy stawiają na zieloną energię. Co więcej - rosnąca świadomość konsumencka także będzie wpływać na odbiór firm. Te dbające o środowisko będą bardziej lubiane i cenione - tym samym zapiszą się pozytywnie w pamięci odbiorców.

Fotowoltaika w leasing - pewność w niepewnych czasach

Pandemia koronawirusa pokazała większości przedsiębiorców, że trudno o stabilność na rynku. Koronawirus uderzył zwłaszcza w małe i średnie firmy, które najprężniej szukają sposobów, by zaoszczędzić i sprawić, by w przyszłości na ich biznes takie sytuacje miały mniej negatywny wpływ. Jednym z takich sposobów jest właśnie skorzystanie z atrakcyjnej oferty fotowoltaiki w leasingu. Stan epidemii wymusił wprowadzenie licznych ograniczeń, które przekładają się bezpośrednio na duże straty w firmach. Rządowe narzędzia osłonowe nie wystarczą dla wielu, by przetrwać ten czas - dlatego niezwykle istotne jest szukanie rozwiązań, które pozwolą na oszczędności.

Ceny za energię elektryczną w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie i niestety nic nie wskazuje na to, że ta sytuacja się odwróci. Wprowadzane kolejne opłaty, jak wspomniana opłata mocowa, sytuacji nie poprawiają. Eksperci wskazują, że dla przedsiębiorstw najlepszym ekonomicznie rozwiązaniem jest właśnie wzięcie instalacji fotowoltaicznej w leasing. To rozwiązanie wpływa na oszczędności na kilkadziesiąt lat, już od pierwszego miesiąca działania instalacji. Bezpieczeństwo finansowe i bezpieczeństwo pracy urządzenia przemawiają na korzyść takiej inwestycji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie Idea Getin Leasing S.A. i OZE Biomar - napisz do nas. Przygotujemy dla Twojego przedsiębiorstwa ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i warunków. 


Postaw na zieloną energię i nowoczesny sposób finansowania

Zapytaj o fotowoltaikę w leasingu 101%