System opustów w fotowoltaice. Jak działa i dlaczego warto skorzystać z bilansowania energii 1:1

OZE Biomar we współpracy z Enelogic startują z nową ofertą bilansowania 1:1 z fotowoltaiki. Korzystający z niej właściciele instalacji otrzymają 100% energii z fotowoltaiki.To rozwiązanie otwiera nowy rozdział w historii odnawialnych źródeł energii.


Fotowoltaika w leasing 1% od OZE Biomar i Idea Getin Leasing S.A


Jak było dotychczas? Standardowa regulacja zakładała pobór 20% nadwyżki wyprodukowanej energii do sprzedawcy zobowiązanego. Tym samym - sam właściciel instalacji otrzymywał zwrotnie 80% energii. Oferta 100% energii z fotowoltaiki zmienia zupełnie reguły na rynku OZE. A co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki? Tę można odebrać w dowolnym momencie - na przykład wówczas, gdy instalacja fotowoltaiczna ma okres mniejszej efektywności, czyli w sezonie zimowym lub w pochmurne dni.

Czy rzeczywiście musi być tak, że po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej następuje podpisanie umowy ze sprzedawcą zobowiązanym? Czy jedyna możliwość na odbiór nadwyżki energii elektrycznej wiąże się z pobraniem 20% nadwyżki przez sprzedawcę zobowiązanego?

Dotychczas prosumenci, aby zwiększyć produkcję energii, najczęściej powiększali samą instalację, dokupując dodatkowe panele fotowoltaiczne. Oferta 100% energii z fotowoltaiki jest odpowiedzią na sytuacje, w których m.in. brakuje miejsca na kolejne panele lub większa instalacja przekracza możliwości finansowe. Bo możliwość korzystania z dodatkowych 20% energii można porównać do zwiększenia instalacji nawet o 5 paneli! Dzięki bilansowaniu 1:1 w domu w którym zużycie energii elektrycznej wynosi 2800 kWh zyskasz 490 kWh w ciągu roku. To tyle, ile w średnio w ciągu roku pobiera praca lodówki oraz zmywarki.

Oferta bilansowania 1:1 jest przyjazna dla prosumentów. Proste zasady i wyłącznie niezbędne formalności sprawiają, że wzbudza ona niezwykle wysokie zainteresowanie. Od teraz nie muszą oni zastanawiać się, co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki. Innowacyjna oferta bilansowania 1:1 sprawi, że 100% energii wraca do właścicieli instalacji! Aby skorzystać z oferty, właściwie wystarczą dwa kroki:

  • zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp wykonanej przez OZE Biomar;
  • przeniesienie swojej umowy kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej do Enelogic

 

Jakie korzyści czekają na prosumentów?

  • 100% energii z fotowoltaiki wraca do Ciebie;
  • możliwość korzystania z wirtualnego magazynu energii dzięki umowie kompleksowej z enelogic;
  • gwarancja współpracy z najlepszymi doradcami energetycznymi, projektantami i monterami;
  • oferta komponentów od renomowanych producentów najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów;
  • 25-letnia gwarancja wydajności oraz długa gwarancja na montaż;
  • cena instalacji niższa niż u konkurencji.

Zyskaj dostęp do energii na cały rok!

System opustów - rewolucja bilansowania 1:1

Do tej pory na rynku OZE prosumenci interesowali się przede wszystkim systemem opustów. Na czym on polega? Energia powstała w instalacji fotowoltaicznej zużywana jest jak najbliżej pierwotnego miejsca - a więc w pierwszej kolejności na potrzeby budynku, na którym jest zainstalowana. W takiej sytuacji, co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki? Jest ona oddawana do sieci i rozliczana właśnie na podstawie systemu opustów. W najprostszy sposób system opustów można określić jako magazynowanie energii w sieci z możliwością odebrania jej wówczas, gdy instalacja fotowoltaiczna nie pracuje tak wydajnie. Z tym, że prosument pobiera ją w ilości pomniejszonej o współczynnik 0,8 dla instalacji o mocy do 10 kWp lub 0,7 dla instalacji powyżej 10 kWp. W praktyce do prosumenta trafia o 20% lub 30% mniej energii.

Oferta 100% energii z fotowoltaiki daje możliwość, by całość energii była do dyspozycji prosumenta. Ominięcie systemu opustów jest więc ciekawą alternatywą dla wszystkich właścicieli instalacji. Co ważne osoby, które skorzystają z tej oferty, będą mogły dowolnie zarządzać wyprodukowaną energią. Na pytanie, co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki odpowiedź nigdy nie była tak prosta. Prosumenci mogą nie tylko magazynować ją, ale także sprzedawać lub przekazywać.

Bilansowanie 1:1 - przykłady realizacji

Czy nadwyżka prądu z fotowoltaiki, która wróci do Ciebie, jest na pewno ofertą opłacalną? Dotychczasowe realizacje OZE Biomar pokazują na konkretnych danych, jak można spożytkować tę energię!

Niewielki dom z rocznym zużyciem energii elektrycznej na poziomie 2600 kWh przy instalacji fotowoltaicznej kosztującej 15 743 PLN i uzyskiem na poziomie 3055 kWh, dzięki bilansowaniu 1:1 zyska 455 kWh.

Idąc dalej - budynek o rocznym zużyciu energii wynoszącym 4300 kWh poprzez ofertę 100% energii z fotowoltaiki zyska aż 752 kWh. Taka ilość energii pozwala na podgrzewanie wody w bojlerze dla czteroosobowej rodziny przez 9 miesięcy! To także równowartość pracy 839 godzin klimatyzacji.

Kolejny przykład pokazuje dane z większego domu zlokalizowanego poza miastem, którego zużycie energii wynosi 6200 kWh w skali roku. Przy koszcie instalacji 30 581 PLN oraz uzysku 7241 kWh, dzięki bilansowaniu 1:1 rodzina zyska 1041 kWh! Wszystko dzięki temu, że 20% nadwyżki prądu z fotowoltaiki wróci do prosumentów. Taka ilość energii pozwoli na cały rok gotowania na kuchni indukcyjnej. Kolejne liczby, które działają na wyobraźnię (a przede wszystkim na portfel), to 1155 godzin pracy klimatyzacji, a więc całe lato chłodzenia zupełnie za darmo oraz częściowe dogrzewanie w okresie przejściowym.

Co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki?

Fotowoltaika jest dziś jednym z najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych odnawialnych źródeł energii. Jednak, aby rzeczywiście pod względem ekonomicznym inwestycja w instalację była opłacalna - energia musi być odpowiednio zagospodarowana. Dlatego jednym z najważniejszych punktów do przemyślenia przed zleceniem instalacji jest właśnie temat magazynowania, sprzedawania i zużywania energii. Co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki?

Monterzy instalacji fotowoltaicznych dobierają jej moc i wielkość tak, aby nie produkowała energii na zapas. Instalacja z prawidłowo dobraną mocą także może produkować nadwyżki. Te można spożytkować, m.in. zarządzając pracą urządzeń elektrycznych (np. pralki i zmywarki) tak, by pracowały maksymalnie dłużej w czasie godzin popołudniowych, gdy instalacja produkuje najwięcej energii. Wiele osób zastanawiając się, co z nadwyżką prądu z fotowoltaiki inwestuje w pompy ciepła, które pozwalają na wykorzystanie energii niemal w 100%.

Kolejnym popularnym sposobem jest oczywiście rozliczanie energii w ramach systemu opustów. Jak jednak wskazaliśmy we wcześniejszych akapitach - to rozwiązanie ma swoje wady. Usługa jest bowiem obarczona opłatą. W zamian za to, że prosument w każdej chwili może pobrać zmagazynowaną energię, sieć pobiera od niego 20-30% energii elektrycznej, w zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej.

Oferta OZE Biomar oraz Enelogic to kompleksowa umowa gwarantująca prosumentowi bilansowanie energii 1:1. W ramach współpracy właściciel instalacji fotowoltaicznej ma możliwość korzystania z wirtualnego magazynu energii za jedyne 10,91 PLN miesięcznie. Bez żadnych dodatkowych opłat!

Oferta ta kierowana jest do wszystkich, którzy chcą otrzymywać 100% energii z fotowoltaiki. OZE Biomar ma ponad 10 lat doświadczenia na rynku fotowoltaiki. Wykwalifikowany zespół doradców, projektantów oraz monterów oraz oferta najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych i inwerterów dają gwarancję bezpiecznej i wydajnej pracy instalacji. Marka Enelogic jest częścią polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy zajmującą się szeroko rozumianą fotowoltaiką i energetyką. Firmę tworzy grupa specjalistów w dużym doświadczeniem w branży energetycznej.

Decydując się na ofertę bilansowania 1:1 od OZE Biomar i Enelogic, zyskasz co najmniej 25-letnią gwarancję wydajności oraz gwarancję na montaż. Ponadto, konkurencyjne ceny i oferta atrakcyjnych dofinansowań sprawiają, że OZE Biomar i Enelogic są dziś jednymi z najpopularniejszych i najlepszych firm na rynku OZE. Postaw na jakość, wydajność i ekologię! Skontaktuj się z nami już dziś.

Sprawdź korzyści bilansowania energii 1:1

FOTOWOLTAIKA BEZ STRAT