Koszt fotowoltaiki 5 kW

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp

Zobacz wybrane przykłady instalacji fotowoltaicznych o tej mocy zrealizowane u klientów OZE Biomar. Policz jakie oszczędności przyniesie Ci instalacja PV o mocy 5 kWp. Oblicz koszty energii elektrycznej i sprawdź w jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w fotowoltaikę. Sprawdź ile paneli fotowoltaicznych potrzeba, by wygenerować moc 5 kWp i jaką powierzchnię zajmują na dachu lub na gruncie. Zacznij korzystać z odnawialnych źródeł energii, przekonaj się, że fotowoltaika przyniesie Ci realne oczędności na rachunkach za energię elektryczną.


1 przykład mocy instalacji 5kw

1 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 4,92 kWp

Fotowoltaika 5 kWp Koszty
Instalacja PV 5 kWp

INSTALACJA PV

12 modułów
Moc 4,92 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 5 kWp
KOSZT
21 030 zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok. 4 920 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

Oszczędności 5 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 3 783 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 3791 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata i 7 mies.


2 przykład panele słoneczne 5kwp

2 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,04 kWp

Fotowoltaika 5,04 Kwp Przykład 2
Instalacja PV 5,04 kWp

INSTALACJA PV

14 modułów
Moc 5,04 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 5,04 kWp
KOSZT
21 940zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok. 5 040 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 5,04 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 4 084 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 3468 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata i 2 mies.


3 przykład panele słoneczne cena za 5kw

3 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 4,9 kWp

Fotowoltaika 5 kWp Przykład 3
Instalacja PV 4,9 kWp

INSTALACJA PV

16 modułów
Moc 4,9 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 4,9 kWp
KOSZT
21 120zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok 4 900 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 4,9 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 3 964 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 4505 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 5 lat i 5 mies.

 

Zapytaj o dedykowany audyt uwzględniający lokalizację, zacienienie, kąt nachylenia dachu i inne parametry mające wpływ na sprawność paneli fotowoltaicznych. 

 

Zapytaj o darmowy audyt


Prezentowane ceny dotyczą wykonanych już instalacji fotowoltaicznych i nie uwzględniają czynników wpływających na wycenę w innej lokalizacji. Każda wycena mikroinstalacji fotowoltaicznej jest indywidualnie dopasowana do lokalizacji i zależy od wielu czynników. Prezentowane kwoty pokazane na przykładach naszych realizacji mogą różnić się od wyceny Twojej instalacji.

Wybór modułów fotowoltaicznych

Od poprawnego i profesjonalnego doboru modułów PV będzie zależała wydajność pracy całej instalacji fotowoltaicznej. W zależności od umiejscowienia zestawu i ilości miejsca na dachu czy na gruncie będzie można dobrać optymalne moduły osiągając najwyższe możliwe uzyski energii. W przypadku dużej powierzchni dachu można rozważyć moduły mniejszej mocy jednostkowej w atrakcyjnej cenie. Sprawdzone panele fotowoltaiczne polikrystaliczne renomowanych firm można kupić okazyjnie w atrakcyjnych cenach. Zapytaj o promocje zestawów fotowoltaicznych z montażem w cenie.

Jeżeli miejsca jest niewiele, a zależy nam na osiągnięciu maksymalnej wydajności i mocy, warto rozważyć droższe moduły o wysokiej mocy jednostkowej, np. moduły fotowoltaiczne JA Solar 450W. Im bardziej wydajny moduł PV tym mniej miejsca zajmie cały zestaw w wybranej lokalizacji.

Sprawność zestawu fotowoltaicznego

Sprawność zamontowanych paneli fotowoltaicznych będzie wpływać na opłacalność inwestycji i okres zwrotu przeznaczonych na nią środków.  Panele fotowoltaiczne instaluje się tak, by miały jak najwyższą sprawność. Na sprawność wpływa wiele czynników: po pierwsze, szerokość geograficzna i nasłonecznienie - ilość światła słonecznego jakie występuje w danym regionie. Po drugie, zacienienie i ekspozycja (azymut). Najlepszym rozwiązaniem jest montaż paneli PV w miejscu o jak najmniejszym zacienieniu z ekspozycją południową. Nowo budowane domy coraz częściej uwględniają ten czynnik i ich umiejscowienie na działce planowane jest pod montaż fotowoltaiki. Konstrukcja dachu coraz częściej przewiduje miejsce na zamontowanie zestawu PV. Dla budynków starszych, które nie mają południowej ekspozycji i gdy część dachu przeznaczonego pod panele fotowoltaiczne jest częściowo zacienieniona można zastosować optymalizatory mocy lub mikroinwertery, które zminimalizują niekorzystny wpływ częściowego zacienienia. 

Wybór inwertera

Jak dopasować inwerter do wybranych paneli fotowoltaicznych?  Moc paneli PV powinna stanowić od 80 do 125% mocy falownika. Sprawność zestawu PV jest najwyższa, gdy moc paneli jest lekko przewymiarowana w granicach 105 - 120% w stosunku do mocy znamionowej falownika.

Falownik (inwerter) to serce elektrowni słonecznej. Jego wybór decyduje o finansowym powodzeniu inwestycji w zestaw fotowoltaiczny. Inwerter przetwarza prąd stały na prąd przemienny. 
Prąd, który jako prosumenci wprowadzamy do sieci musi spełniać dokładne wymagania jakościowe. Przebiegi napięcia jakie wytworzymy powinny być zsynchronizowane z parametrami sieci. Również z tego powodu niezwykle istotny jest wybór sprawdzonego instalatora fotowoltaiki z dużym doświadczeniem w projektowaniu i montażu.

Dobrze dobrany falownik decyduje także o bezpieczeństwie instalacji, może ciągle monitorować parametry sieci elektroenergetycznej i reagować na zmiany napięcia lub częstotliwości. Warto również wybrać falownik, którego producent udostępnia aplikację mobilną, za pomocą której można śledzić na bieżąco pracę systemu fotowoltaicznego.


Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Zapytaj o dedykowaną ofertę