Najlepsza drużyna w Układzie Słonecznym

Od pewnego zwycięstwa 7:2 drużyna OZE Biomar rozpoczęła rozgrywki w ramach Nadmorskiej Ligi Szóstek. Debiut naszej Najlepszej drużyny w Układzie Słonecznym zapowiada kolejne emocjonujące spotkania na stadionie przy ulicy Zamenhofa 17 w Gdyni.


Drużyna OZE Biomar


W środowym meczu występujący w czarnych koszulkach zawodnicy OZE Biomar zmierzyli się z Akademią Piłkarską UKS Mosty. Po pierwszej połowie “Twoi ludzie od fotowoltaiki” prowadzili 6:0, co nieco uśpiło czujność drużyny i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2.

Gole dla drużyny z Gdyni strzelali: po jednym - Marcin Garstka i Karol Zalewski, 2 bramki wypracował Marcin Mikulski a hattrickiem popisał się Bartłomiej Plichta. W ten sposób nasza drużyna zgarnęła 3 punkty na start.

– Zwycięstwo cieszy, to pewne! – mówi Bartłomiej Plichta, kapitan piłkarskiej drużyny OZE Biomar. –Cieszy również intensywność gry a także - po prostu - możliwość wspólnego uprawiania sportu w trudnych czasach pandemii. Patrząc na poziom drużyny i zaangażowanie zawodników, zapowiada się dobry sezon dla OZE Biomar!

Nadmorska Liga Szóstek to amatorskie rozgrywki piłkarskie sześcioosobowych drużyn. Sama NL6 działa od 2008 roku, a trwający sezon będzie 25-tym w historii. Szóstki dzielą się na cztery ligi: Ekstraklasę, I, II i III ligę. W ramach tej ostatniej na boisku o awans powalczy 15 drużyn. Czy nasi przejdą dalej? Przekonamy się!