Fotowoltaika w architekturze – design i źródło energii słonecznej

, Marek Adamczyk

Zintegrowane architektonicznie panele fotowoltaiczne

Poznaj panele fotowoltaiczne, które wytwarzają energię ze słońca i jednocześnie stanowią nowoczesny element architektoniczny. Zastąp tradycyjne materiały budowlane systemem cenionym przez światowej klasy inżynierów i projektantów. Teraz zmiana Twojego domu lub budynku biurowego w źródło odnawialnej energii jest możliwe dzięki modułom fotowoltaicznym Elegante.

Zadaszenie fotowoltaiczne z modułów EleganteZadaszenie fotowoltaiczne z modułów Elegante

Moduł fotowoltaiczny zintegrowany z budynkiem

Moduły niemieckiej marki Aleo Solar opracowane zostały z myślą o gotowych zastosowaniach architektonicznych. Panel fotowoltaiczny Elegante zbudowany jest z dwóch szyb o grubości 4 mm i przezroczystości na poziomie 30%, co pozwala na zastosowanie go w wiatach fotowoltaicznych, fasadach lub zadaszeniach zintegrowanych z budynkiem. Zastosowane do jego budowy szkło jest w pełni bezpieczne i posiada certyfikat DIBt

Zintegrowane architektonicznie moduły Elegante stanowią produkt idealny dla architektów i projektantów, poszukujących rozwiązań estetycznego połączenia modułów PV z budynkiem. Można je stosować m.in. jako dachy wiat samochodowych, zadaszenie tarasu a także materiał na fasady czy parapety.

zadaszenie fotowoltaiczne nad tarasem

Szkło solarne - przyszłość integracji energii słonecznej z twoim domem

Moduły z podwójnego szkła są bardziej wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych a także zapewniają lepszą ochronę ogniw fotowoltaicznych i dłuższą ich żywotność. Ze względu na wytrzymałą konstrukcję oraz stabilne działanie, moduł Elegante jest objęty przedłużonymi gwarancjami: 30 lat gwarancji na produkt oraz 30 lat gwarancji na jego wydajność.

Wymiar szkła PV sprzyja wielu zastosowaniom architektonicznym a sam produkt gwarantuje wysoką integralność z metalem i drewnem. Zastosowanie szkła solarnego jest najlepszym kompromisem pomiędzy wydajnością, łatwością obsługi i najwyższymi wymaganiami w zakresie estetyki i bezpieczeństwa.

zadaszenie fotowoltaiczne na parkingiem

Modelowy projekt

Pierwszy pilotażowy projekt zadaszenia tarasu został wykonany w październiku 2016 roku a specjalistyczny moduł Aleo Solar uzyskał aprobatę inżynierów budowlanych i architektów na największych targach branżowych Intersolar w Monachium.

- Elegante jest najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką widziałem w tym roku! Cena również jest (prawie) na równi ze szkłem o podobnej grubości na rynku, ale z drugiej strony oszczędzam drewno i inne materiały dachowe - podsumował jeden z gości stoiska Aleo Solar.

Czytaj także Zabezpiecznie PPOŻ instalacji fotowoltaicznej