Wiaty fotowoltaiczne

Zadaszenia garażowe z fotowoltaiką

Teraz możesz zmienić swój garaż w domową elektrownię słoneczną. Pod wiatą fotowoltaiczną Twój samochód będzie w pełni bezpieczny a skomponowany z najnowocześniejszych modułów Aleo Elegante lub Solrif dach wyprodukuje dla Ciebie darmową energię ze słońca. Postaw na niezawodne rozwiązania cenione przez inżynierów i architektów.

wiaty fotowoltaiczne od Aleo

Wiata garażowa z fotowoltaiką dostępna jest dzięki OZE Biomar – dystrybutora rozwiązań niemieckiej marki Aleo Solar. Moduły fotowoltaiczne zbudowanych z dwóch tafli szkła o grubości 4 mm znakomicie nadają się do integracji z konstrukcjami drewnianymi czy metalowymi. Dzięki temu moduły fotowoltaiczne znakomicie sprawdzają się jako zadaszenia wiat garażowych, werand lub zadaszeniach zintegrowanych z budynkiem.


Aby wiaty garażowe z fotowoltaiką lub zadaszenia werand były estetycznie zintegrowane z konstrukcją, wykonywane są z modułów fotowoltaicznych typu szkło-szkło. Moduły szkło-szkło zbudowane są z dwóch szyb o grubości 4 mm z przodu i z tyłu co pozwala na zastosowanie w wiatach fotowoltaicznych, werandach lub zadaszeniach zintegrowanych z budynkiem.

wiata fotowoltaiczna z modułami ALEO Elegante

Estetyczne z każdej strony

Moduły Elegante zaprojektowane zostały z myślą o naturalnej integracji fotowoltaiki w budownictwie. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, puszka przyłączeniowa Elegante jest dyskretnie zamocowana na krawędzi modułu. W ten sposób zarówno ten element jak i kable są ukryte pod konstrukcją montażową, dzięki czemu cały system jest szczególnie jednorodny i estetyczny z obu stron.

Większa odporność i wytrzymałość

Moduły z podwójnego szkła są bardziej wytrzymałe, bardziej odporne, zapewniają lepszą ochronę ogniw fotowoltaicznych i dłuższą ich żywotność. Nadają się do zastosowań nad głową, np. jako dach wiaty samochodowej ale także jako zadaszenie nad tarasem oraz do integracji z budynkiem.

Wiata garażowa solarna pokryta modułami szkło-szkło elegante

Jeśli dach twojego domu jest zacieniony lub ze względów konstrukcyjnych nie nadaje się do montażu fotowoltaiki to wiata solarna może być idealnym rozwiązaniem. Wiaty fotowoltaiczne mają zalety naziemnej instalacji PV, którą można dowolnie dopasować konstrukcyjnie do położenia względem słońca a jednocześnie nie zajmują dużej powierzchni terenu.

Fotowoltaika i samochód elektryczny

Wiaty fotowoltaiczne są idealnym rozwiązaniem dla garażowania coraz bardziej popularnych samochodów elektrycznych lub hybrydowych. Dzięki energii słonecznej można ładować samochód elektryczny prądem wyprodukowanym z własnej instalacji.

Do ładowania samochodu w fotowoltaicznej wiacie garażowej można wykorzystać kompaktową, domową ładowarkę do samochodów elektrycznych WALLBOX. Samochód elektryczny można także wykorzystywać jako magazynem energii i nie martwić o zwrot energii do sieci i ponowne jej odzyskiwanie. Fotowoltaika i samochód elektryczny to duet, który będzie zyskiwał na popularności.

Ładowanie samochodu łądowarką Wallbox

Wiecej na temat ładowarek WALLBOX  

ZOBACZ


Aleo Elegante 200W

Aleo Elegante 200W to bezramkowy produkt fotowoltaiczny typu szkło-szkło, stworzony z myślą o integracji z budynkiem, werandą, lub zadaszeniem carportów. Jego transparentność sięga 33 % i można go wykorzystać jako materiał budowlany w standardowych budynkach. Dzięki zastosowaniu szyby o grubości 9 mm ten moduł uzyskał certyfikat jakości DiBt dla dachowych konstrukcji i jest idealny w zastosowaniach domowych jak i komercyjnych. Posiada 30-letnią gwarancję produktową – nawet dla wymagających realizacji. Od 2019 aleo oferuje również wersję Elegante z funcją izolacyjną.

Moduły Elegante od Aleo


Chcesz wiedzieć więcej o wiatach fotowoltaicznych?

Skontaktuj się z nami i zamów wycenę: