Fotowoltaika 9 kW - cena

Koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 9 kWp

Zobacz przykłady realizacji instalacji elektrowni słonecznych od OZE Biomar. Sprawdź na przykładach, jakie oszczędności przyniesie Ci inwestycja w panele fotowoltaiczne o mocy 9 kW. Na podstawie aktualnych kosztów energii elektrycznej oblicz czas zwrotu kosztów inwestycji w fotwoltaikę. Zobacz, po jakim czasie zacznie na siebie zarabiać po amortyzacji wszystkich wydatków. Zastanawiasz się, ile paneli fotowoltaicznych potrzebujesz, by osiągnąć moc 9 kWp. Zobacz na realnych przykładach powierzchnię takiego zestawu PV zajmowaną na dachu.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kw - cena z montażem


1 przykład realizacji instalacji 9 kwp

1 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 9,2 kWp

 

Fotowoltaika 9 kWp - 1 przykład
Instalacja fotowoltaiczna 9,24 kWp

INSTALACJA PV

22 moduły
Moc 9,02 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 9,24 kWp
KOSZT
33 700zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok. 9 000 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 9,24 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 7950 zł/rok

Zwrot z ULGI PIT: 7412 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata 6 mies.


Fotowoltaika 9 kw - 2 przykład

2 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 9,6 kWp

Fotowoltaika 9 kwp - 2 przykład
Instalacja PV 9,62 kWp

INSTALACJA PV

25 modułów
Moc 9,62 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 9,62 kWp
KOSZT
34 500zł

ROCZNA PRODUKCJA
do 9 620 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 9,62 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 8250 zł/rok

Zwrot z ULGI PIT: 7565 zł


ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata 5 mies.


3 przykład - Panele fotowoltaiczne o mocy 9 kw

3 przykład realizacji - Zestaw fotowoltaiczny 9,6 kWp

Fotowoltaika 9 kw - 3 przykład
Instalacja PV 9,625 kWp

INSTALACJA PV

26 modułów
Moc 9,625 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 9,625 kWp
KOSZT
34 700zł

ROCZNA PRODUKCJA
do 9 625 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 9,625 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 8 277 zł/rok

Zwrot z ULGI PIT: 7021 zł 

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata 2 mies.

Zapytaj o koszt instalacji fotowoltaicznej i szczegółowy audyt uwzględniający lokalizację, kąt nachylenia dachu, nasłonecznienie i inne parametry wpływające na sprawność instalacji fotowoltaicznej. 

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej 9 kw


Prezentowane ceny dotyczą zamontowanych już zestawów fotowoltaicznych i nie uwzględniają czynników wpływających na wycenę w innej lokalizacji. Każda wycena mikroinstalacji fotowoltaicznej jest indywidualnie dopasowana do lokalizacji i zależy od wielu czynników. Prezentowane kwoty pokazane na przykładach naszych realizacji mogą różnić się od wyceny Twojej instalacji.

Sprawność instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne instaluje się w takich warunkach, by mogły uzyskać maksymalną sprawność. Wysoka sprawność zamontowanego zestawu PV będzie poprawiała opłacalność inwestycji w fotowoltaikę. Największy wpływ na to mają warunki atmosferyczne i zacienienie uzależnione od lokalizacji. Optymalnym rozwiązaniem jest montaż paneli słonecznych w miejscu pozbawionym zacienienia, najlepiej z ekspozycją południową.

Jednak nawet w budynkach, które nie mają idealnej ekspozycji i część dachu przeznaczonego na montaż paneli PV jest lekko zacieniona, instalacja fotowoltaiki może okazać się opłacalna. Zastosowanie optymalizatorów mocy lub mikroinwerterów może zminimalizować niekorzystny wpływ zacienienia. Dzięki temu produkcja prądu będzie wystarcząjaca i koszt montażu paneli fotowoltaicznych zwróci się szybciej.

Fotowoltaika 9 kW cena z montażem

Wydajność modułów fotowoltaicznych

Wybór odpowiednich modułów fotowoltaicznych to kolejny czynnik, jaki trzeba wziąć pod uwagę. Czy wybór paneli fotowoltaicznych o większej wydajności i wyższej cenie będzie korzystniejszy? Czy lepiej zamontować większą ilość modułów o niższej wydajności i niższej cenie? Znając dokładną lokalizację montażu, ilość miejsca na dachu lub gruncie można dokonać precyzyjnych obliczeń i zdecydować co jest bardziej opłacalne. Trzeba pamiętać, że zestaw fotowoltaiczny z bardziej wydajnych modułów może zaoszczędzić sporo miejsca.

Wybór falownika 

Dobór falownika do wybranych modułów PV. Moc modułów PV powinna stanowić 80-125% mocy inwertera. Sprawność zestawu fotowoltaicznego jest najwyższa, kiedy moc modułów jest przewymiarowana od 105 do 120% w stosunku do mocy falownika.

Wybór falownika może decydować o finansowym powodzeniu inwestycji w elektrownię słoneczną. Falownik przetwarza wejściowy prąd stały na prąd przemienny (występujący w gniazdkach elektrycznych). Prąd, który wprowadzamy do sieci, musi spełniać rygorystyczne wymagania jakościowe. Przebieg wytworzonego napięcia powinien być dokładnie zsynchronizowany z parametrami sieci.

Dobrze dobrany falownik monitoruje sieć, reaguje na zmiany napięcia i zapewnia bezpieczeństwo instalacji.


Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 9 kW?

Zapytaj o szczegółową ofertę