Koszt fotowoltaiki 8 kW

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 8 kWp

Zobacz kilka przykładów instalacji fotowoltaicznych zrealizowanych u naszych klientów. Sprawdź jakie oszczędności przynoszą wybrane instalacje PV o mocy 8 kW. Oszacuj roczne koszty energii elektrycznej i sprawdź  jak szybko zwróci się Twoja inwestycja w energię ze słońca. Jaką powierzchnię dachu zajmie zestaw fotowoltaiczny 8kW i z ilu modułów będzie się składał? Koszty mogą się różnić w zależności od zastosowanych komponentów. Dobierzemy zestaw indywidualnie do Twojej lokalizacji i zapotrzebowania na energię elektryczną. Pomyśl o przyszłości i policz oszczędności dzięki fotowoltaice, skorzystaj z czystej energii jakie oferuje słońce.


Instalacja fotowoltaiczna 8 kw  przykład 1

1 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 8,20 kWp

Fotowoltaika 8,2 kWp - przykłady
Instalacja PV 8,2 kWp

INSTALACJA PV

20 modułów
Moc 8,2 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 8,2 kWp
KOSZT
31 500zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok. 8 20 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 7,98 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 6 533 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 6205 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata i 7 mies.


Instalacja fotowoltaiczna 8 kw  - 2 zestaw fotowoltaiczny

2 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 8,125 kWp

Fotowoltaika 8,12 Kwp Przykład 2
Instalacja PV 8,125 kWp

INSTALACJA PV

25 modułów
Moc 8,125 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 8,125 kWp
KOSZT
31 200zł

ROCZNA PRODUKCJA
do 8 125 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 8,125 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 6 737 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 6001 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata 4 mies.


3 przykład panele fotowoltaiczne - cena za 8 kw

3 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 8,03 kWp

Fotowoltaika 8,03 kWp Przykład 3
Instalacja PV 8,03 kWp

INSTALACJA PV

22 moduły
Moc 8,03 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 8,03 kWp
KOSZT
30 779zł

ROCZNA PRODUKCJA
do 8 030 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 8,03 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 6 655 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 6116 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lat i 5 mies.

 

Zapytaj o dedykowany audyt dla Twojej lokalizacji uwzgledniający zapotrzebowanie na energię i czynniki mające wpływ na sprawność zestawu fotowoltaicznego.

 

Zapytaj o darmowy audyt


Prezentowane ceny dotyczą wykonanych już instalacji fotowoltaicznych i nie uwzględniają czynników wpływających na wycenę w innej lokalizacji. Każda wycena mikroinstalacji fotowoltaicznej jest indywidualnie dopasowana do lokalizacji i zależy od wielu czynników. Prezentowane kwoty pokazane na przykładach naszych realizacji mogą różnić się od wyceny Twojej instalacji.

Dobór mocy zestawu fotowoltaicznego

Jak ustalić jaka moc instalacji fotowoltaicznej będzię optymalna dla Twojego domu? W przypadku już istniejących domów ławto sprawdzić zapotrzebowanie na energię elektryczną na podstawie rachunku od operatora z ostatnich lat. Trudniej to precyzyjnie ustalić dla nowego domu. Zapotrzebowanie na prąd szacuje się wtedy na podstawie ilości urządzeń elektrycznych i  rodzaju ogrzewania. Trzeba także wziąć pod uwagę tryb życia domowników i ilość osób potencjalnie korzystającach z urządzeń elektrycznych: podgrzewacza wody, kuchenki i innych urządzeń pobierających najwięcej prądu. Dopasowanie mocy paneli fotowoltaicznych do potrzeb gospodarstwa domowego umożliwi większą autokonsumpcję i zwiększy opłacalność całej inwestycji w fotowoltaikę.

Sprawność i wydajność paneli fotowoltaicznych

Sprawność modułów PV przekłada się czas zwrotu środków przeznaczonych na Twoją instalację.  Panele fotowoltaiczne instaluje się w taki sposób by uzyskać jak najwyższą sprawność. Wpływa na nią kilka czynników: nasłonecznienie - ilość światła słonecznego jakie występuje w danym regionie, ekspozycja i zacienienie. Optymalnym rozwiązaniem jest montaż paneli fotowoltaicznych w miejscu o jak najmniejszym zacienieniu z ekspozycją południową.

Jednak nie w każdej lokalizacji panele fotowoltaiczne można skierować na południe. W takich przypadkach warto rozważyć instalacje typu wschód-zachód. Takie rozwiązanie ma wiele praktycznych zalet: bardziej zwrównoważona praca z wyższą produkcją rano i wieczorem, większa autokonsumcja produkowanego prądu. 

Czytaj więcej o instalacjach typu wschód- zachód

Wydajność modułów fotowoltaicznych. Poprawny dobór modułów wpływa na wydajność pracy całego zestawu. Bardziej wydajne moduły to mniejsza powierzchnia zajmowana przez panele na Twoim dachu lub gruncie. Jeżeli miejsca jest niewiele to do osiągnięcia maksymalnej mocy trzeba zastosować moduły o większej mocy jednostkowej. W przypadku większej powierzchni dachu do dyspozycji, można rozważać większą ilość modułów o niższej mocy. Takie zestawy starszej technologii można kupić w promocyjnej cenie. Zapytaj o promocyjne zestawy fotowoltaiczne z montażem


Koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 8 kW

Zapytaj o dedykowaną ofertę