Koszt fotowoltaiki 7 kW

Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 7 kWp

Zobacz przykłady instalacji PV zrealizowanych przez OZE Biomar. Sprawdź oszczędności jakie przynoszą zestawy fotowoltaiczne o mocy od 7 do 7,5 kW. Przeanalizuj swój rachunek za roczne zużycie energii elektrycznej, na jego podstawie sprawdź jak szybko zwróci się Twoja mikroinstalacja PV. Podane przykłady pokazują jaką powierzchnię dachu zajmują panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 7kW. Zobacz z ilu modułów będzie się składał taki zestaw? Koszty takiej instalacji będą się różnić w zależności od zastosowanych modułów i falownika, ale także będą uzależnione od sposobu montażu, rodzaju pokrycia dachowego i zastosowanego systemu montażowego. Każdy zestaw fotowoltaiczny dobieramy indywidualnie do zapotrzebowania klienta na energię elektryczną a także do lokalizacji. Sprawdź oszczędności dzięki fotowoltaice, pomyśl o przyszłości i zacznij korzystać z odnawialnych źródeł energii.


Instalacja fotowoltaiczna 8 kw  przykład 1

1 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 6,97 kWp

Instalacja PV 7 kWp

INSTALACJA PV

17 modułów
Moc 6,97 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 7 kWp
KOSZT
27 509zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok 7 000 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 7 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 5 770 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 5610 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lat i 7 mies.


Instalacja fotowoltaiczna 8 kw  - 2 zestaw fotowoltaiczny

2 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 7,370 kWp

Instalacja PV 7,37 kWp

INSTALACJA PV

22 moduły
Moc 7,37 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 7,3 kWp
KOSZT
29 100zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok. 7 370 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 7,37 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 6 088 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 5950 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lat 8 mies.


3 przykład panele fotowoltaiczne - cena za 8 kw

3 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 7,5 kWp

Instalacja PV 7,5 kWp

INSTALACJA PV

20 modułów
Moc 7,5 kWp

 

Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego

Koszt 7,5 kWp
KOSZT
30 950zł

ROCZNA PRODUKCJA
ok. 7 500 kWh

 

Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV

OSZCZĘDNOŚCI 7,5 kWp

OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 6 200 zł/rok

ZWROT Z ULGI PIT: 5746 zł

 

ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata i 5 mies.

 

 

Zapytaj o dedykowany audyt  uwzgledniający Twoje zapotrzebowanie na energię, lokalizacje i czynniki wpływające na sprawność instalacji PV.

 

Darmowy audyt


Prezentowane ceny dotyczą wykonanych już instalacji fotowoltaicznych i nie uwzględniają czynników wpływających na wycenę w innej lokalizacji. Każda wycena mikroinstalacji fotowoltaicznej jest indywidualnie dopasowana do lokalizacji i zależy od wielu czynników. Prezentowane kwoty pokazane na przykładach naszych realizacji mogą różnić się od wyceny Twojej instalacji.

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Jak ustalić jaka moc zestawu fotowoltaicznego będzię optymalna dla Twoich potrzeb? Zapotrzebowanie na energię elektryczną dla domu już istniejącego można sprawdzić na podstawie rachunku od operatora z ostatnich lat. Nieco trudniej oszacować precyzyjne zapotrzebowanie dla domu budowanego lub dopiero oddanego, w którym nikt jeszcze nikt nie mieszkał. Zapotrzebowanie na prąd ustala się wtedy na podstawie trybu życia domowników i korzystania z urządzeń, które pobierają najwięcej prąd (podgrzewacza wody, kuchenki, czajnika elektrycznego lub urządzeń grzewczych na prąd). Optymalne dopasowanie mocy zestawu fotowoltaicznego do potrzeb domowników poprawia opłacalność inwestycji i skraca czas zwrotu kosztów.

Autokonsumpcja produkcji energii z fotowoltaiki

W przyszłości magazynowanie energii w sieci nie będzie możliwe, dlatego sposób projektowania instalacji fotowoltaicznych będzie szedł w stronę większej autokonsumpcji.  Zwiększenie konsumpcji na miejscu, w gospodarstwie domowym, zwiększy skuteczność i efektywność całego systemu energetycznego. Większa produkcja energii o porze dnia, kiedy jesteśmy w stanie ją sami wykorzystać zapewni większą stabilność. Takie rozwiązanie z wyższą produkcją rano i wieczorem to bardziej zwrównoważona praca zestawu fotowoltaicznego i większe bezpieczeństwo. Większa autokonsumpcja to także niezależność i szybszy zwrot kosztów instalacji. 

Wydajność paneli fotowoltaicznych

Poprawny dobór komponentów wpływa na wydajność pracy instalacji PV. Mocniejsze, bardziej wydajne moduły zajmują mniejszą powierzchnię na dachu lub gruncie uzyskując podobną moc. Aby zaoszczędzić powierzchnię i osiągnąć maksymalną mocy, trzeba zastosować panele fotowoltaiczne o możliwie największej mocy jednostkowej. Jeżeli mamy do dyspozycji dużą powierzchnie dachu lub gruntu, można rozważyć większą ilość modułów niższej mocy. Zestawy starsze technologicznie można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.


Koszt instalacji fotowoltaicznej 7 kW

Zapytaj o dedykowaną ofertę