Koszt fotowoltaiki 10 kW
Sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kWp
Zobacz kilka wybranych przykładów naszych realizacji instalacji PV o tej mocy. Policz jakie oszczędności przyniesie Ci zestaw PV o mocy 10 kWp. Na podstawie wyliczeń i kosztów energii elektrycznej oblicz czas jaki będzie potrzebny, aby Twoja inwestycja w fotwoltaikę zwróciła się w pełni i zaczęła przynosić realne oszczędności. Zobacz ile modułów fotwoltaicznych potrzeba, by wygenerować moc 10 kWp i jaką mogą zająć powierzchnię na dachu Twojego domu.
Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - cena z montażem
1 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 9,9 kWp
INSTALACJA PV
24 moduły
Moc 9,84 kWp
Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego
KOSZT
35 912zł
ROCZNA PRODUKCJA
ok. 9 900 kWh
Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV
OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 8 264 zł/rok
ZWROT Z ULGI PIT: 7665 zł
ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lata i 5 mies.
2 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 9,8 kWp
INSTALACJA PV
27 modułów
Moc 9,8 kWp
Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego
KOSZT
34 600zł
ROCZNA PRODUKCJA
do 9 800 kWh
Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV
OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 8 178 zł/rok
Zwrot z ULGI PIT: 7361 zł
ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lat i 4 mies.
3 przykład realizacji - Instalacja fotowoltaiczna 9,75 kWp
INSTALACJA PV
30 modułów
Moc 9,75 kWp
Zapytaj o dobór zestawu fotowoltaicznego
KOSZT
34 100zł
ROCZNA PRODUKCJA
do 9 750 kWh
Sprawdź dokładny koszt Twojej instalacji PV
OSZCZĘDNOŚCI
NA RACHUNKACH
do 8 135 zł/rok
ZWROT Z ULGI PIT: 7684 ZŁ
ZWROT Z INWESTYCJI: 4 lat 6 mies.
Zapytaj o szczegółowy audyt uwzględniający Twoją lokalizację, nasłonecznienie, kąt nachylenia dachu i inne parametry mające wpływ na sprawność instalacji fotowoltaicznej.
Instalacja PV 10kw - Darmowy audyt
Prezentowane ceny dotyczą wykonanych już instalacji fotowoltaicznych i nie uwzględniają czynników wpływających na wycenę w innej lokalizacji. Każda wycena mikroinstalacji fotowoltaicznej jest indywidualnie dopasowana do lokalizacji i zależy od wielu czynników. Prezentowane kwoty pokazane na przykładach naszych realizacji mogą różnić się od wyceny Twojej instalacji.
Sprawność instalacji fotowoltaicznej
Wysoka sprawność zamontowanego zestawu bedzie determinować opłacalność inwestycji w fotowoltaikę. Panele fotowoltaiczne instaluje się w takich warunkach, by miały jak najwyższą możliwą sprawność. Największy wpływ na to mają warunki atmosferyczne w danej szerokości geograficznej i zacienienie. Idealnym rozwiązaniem jest montaż paneli fotowoltaicznych w miejscu bez zacienienia z ekspozycją na stronę południową. Nowo projektowane domy biorą pod uwagę możliwość zamontowania fotowoltaiki i jest to uwględniane w projekcie dachu i w rozmieszczeniu okien połaciowych. Jednak nawet w budynkach, kóre nie mają idealnej ekspozycji i część dachu przeznaczonego na montaż paneli PV jest w zacienieniu, instalacja fotowoltaiki może być opłacalna. Dzieki zastosowaniu optymalizatorów mocy lub mikroinwerterów można zminimalizować niekorzystny wpływ zacienienia i koszt instalacji paneli fotowoltaicznych zwróci nam się szybciej.
Panele fotowoltaiczne 10kw - cena z montażem
Wydajność modułów fotowoltaicznych
Kolejnym aspektem jaki należy wziąć pod uwagę jest wybór odpowiednich modułów fotowoltaicznych. Czy postawić na panele fotowoltaiczne najbardziej wydajne, ale z wyższej półki cenowej, czy lepiej zamontować więcej paneli o mniejszej wydajności ale w niższej cenie? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć znając warunki i lokalizację montażu oraz ilość miejsca do dyspozycji na cały zestaw fotowoltaiczny. Im bardziej wydajny panel fotowoltaiczny tym mniej miejsca zajmie cały zestaw na dachu lub na gruncie.
Wybór falownika
Jak dopasować falownik do wybranych paneli PV. Zaleca się, by moc modułów PV stanowiła 80-125% mocy inwertera. Sprawność zestawu jest najwyższa, kiedy moc modułów jest przewymiarowana od 105 do 120% w stosunku do mocy inwertera.
Inwerter (falownik) jest sercem zestawu PV. Jego wybór może decydować o finansowym powodzeniu inwestycji w elektrownię słoneczną. Falownik przetwarza wejściowy prąd stały na prąd przemienny, taki jaki mamy w gniazdkach elektrycznych.
Prąd, który wprowadzamy do sieci musi spełniać rygorystyczne wymagania jakościowe. Przebiegi wytworzonego napięcia powinny być dokładnie zsynchronizowane z parametrami sieci.
Dobrze dobrany inwerter zapewnia bezpieczeństwo instalacji oraz ciągły monitoring sieci i reagowanie na zmiany napięcia lub częstotliwości.
Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 10 kW?
Zapytaj o szczegółową ofertę