Montaż fotowoltaiki Wchód-Zachód

Korzyści i zalety

Rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych po 2 stronach dachu w orientacji Wschód-Zachód umożliwia maksymalne wykorzystanie energii przez większą część dnia. Zwiększenie autokonsumpcji, czyli zużycia wyprodukowanej energii we własnym gospodarstwie domowym, niesie ze sobą wiele korzyści.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY OFERTY

 

Dłuższa i bardziej równomierna praca instalacji fotowoltaicznej może sprawić, że wykorzystasz wyprodukowaną energię lepiej niż w przypadku klasycznego, południowego ustawienia.

Korzyści montażu wschód zachód

Bezpieczna praca falownika
Bezpieczna praca falownika
Brak ryzyka wyłączeń falownika

Bezpieczniejsza praca bez zwyżek napięcia

Autokonsumpcja
Autokonsumpcja

Wyższy poziom autokonsumpcji prądu

Zużycie energii we własnym gospodarstwie

Większa opłacalność
Większa opłacalność
Większa opłacalność w przyszłości

W systemie godzinowego rozliczania energii

Tańszy falownik
Tańszy falownik

Lepiej dopasowany falownik 

Tańszy falownik o węższym zakresie pracy

Produkcja jesień-zima
Produkcja jesień-zima
Przy odpowiednim nachyleniu

Większa produkcja w okresie jesienno - zimowym

Wykorzystanie miejsca
Wykorzystanie miejsca
Większe zagęszczenie paneli

Lepsze wykorzystanie przestrzeni na dachu

Żywotność
Żywotność
Większa żywotność ogniw fotowoltaicznych

Rano i wieczorem temperatura otoczenia jest niższa

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

równomierna praca instalacji

Wykluczasz ryzyko wyłączania falownika gdy napięcie w sieci jest zbyt wysokie. Ponieważ energię ze swojej instalacji wytwarzasz poza szczytem produkcji z innych instalacji w okolicy nie narażasz się na straty związane z niedziałającą instalacją w okresach wysokiego napięcia w sieci. Ma to kluczowe znaczenie dla odciążenia i stabilności systemu elektro-energetycznego.

autokonsumpcja

Twój własny prąd posłuży ci rano i wieczorem, przed wyjściem i po powrocie z pracy, wtedy gdy najczęściej korzystasz z urządzeń domowych zasilanych prądem : czajnik bezprzewodowy, pralka, zmywarka, telewizor, piekarnik.

 

system godzinowy rozliczeń

W systemie rozliczania godzinowego od 2025 roku, twoja produkcja energii będzie bardziej opłacalna niż instalacji ukierunkowanej na południe, gdyż cena odsprzedaży kWh w godzinach porannych i wieczornych bedzie wyższa.

 

tańszy falownik

Zestaw PV zamontowany po 2 stronach dachu z ukierunkowaniem na wschód i zachód ma bardziej zrównoważony uzysk mocy. Dzięki temu można wybrać falownik, o węższym zakresie pracy. Taki falownik jest lepiej dopasowany i zdecydowanie tańszy.

 

żywotność ogniw

Żywotność instalacji jest dłuższa. Ogniwa fotowoltaiczne w modułach pracują rano, w godzinach popołudniowych i wieczorem. Nie są narażone zatem na ekstremalnie wysokie temperatury obniżające wydajność systemu.

 

Przestrzen na dachu

Moduły na dachu płaskim można ułożyć bliżej siebie bez ryzyka zacienienia. Z kolei na dachach skośnych ciężar zestawu rozłożony jest bardziej równomiernie na 2 połaciach dachowych

 

Więcej na temat instalacji Wschód - Zachód

 


Zamów darmową wycenę!

Zapytaj o szczegółową analizę kosztów i oszczędności