Dachy solarne - panele fotowoltaiczne zintegrowane z dachem

Dachówki fotowoltaiczne Aleo SOLRIF

Dachy solarne zintegrowane z dachem - dachówka fotowoltaiczna


Dachy solarne to prawdziwa rewolucja na polskim rynku fotowoltaiki. Wyglądają jak ułożone z eleganckiej, płaskiej dachówki, nie wymagają dodatkowych elementów montażowych (takich jak profile, mostki czy haki) a do tego gwarantują taką samą odporność na deszcz, jak tradycyjny dach pokryty dachówką. A co najważniejsze: wytwarzają prąd ze słońca, ograniczając do minimum rachunki i emisję CO2. Teraz rozwiązania niemieckiej firmy Aleo dzięki OZE Biomar dostępne są w Polsce.

Dachówka fotowoltaiczna zamiast klasycznego pokrycia dachu

Stylowe moduły fotowoltaiczne można wygodnie zintegrować z dachem już na wczesnym etapie budowy domu, co jest rozsądne i korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. To doskonałe rozwiązanie przy jednoczesnym zastosowaniu pomp ciepła czy folii grzewczych na podczerwień, które z roku na rok są coraz popularniejsze w nowym budownictwie.

Połączenie nowoczesnych metod ogrzewania z dachem solarnym pozwoli skutecznie obniżyć koszty ogrzewania domu. Moduł S83 oraz mniejszy – S81, to tak naprawdę dachówki fotowoltaiczne, które można stosować zamiast klasycznych pokryć dachowych.

Dach PV pozwala zaoszczędzić koszt pokrycia dachowego oraz jego montażu. Moduły wyglądają jak integralny element dachu. System jest instalowany podobnie do montażu standardowych dachówek. Dwa rozmiary dachówek PV umożliwiają architektom modyfikacje projektu dachu.

dachówki fotowoltaiczne SolrifDachówki fotowoltaiczne SOLRIF. Duży moduł S83 i uzupełniający mniejszy S81 


Niemiecka jakość ALEO SOLAR

Niemcy to niekwestionowany lider fotowoltaiki w Europie. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu firma Aleo jest pionierem przemysłu solarnego u naszych zachodnich sąsiadów. Jakość i niezawodność modułów solarnych w połączeniu z unikalną w branży gwarancją pozwala na bezpieczne wytwarzanie energii słonecznej przez kilkadziesiąt lat. Aleo Solar to 25 lat gwarancji na produkt i wydajność modułów.

dachy-solarne-zamiast-dachowkiEstetyczne pokrycie dachu dachówkami solarnymi Aleo Solrif S83


  • Idealne dopasowanie

Dachowki fotowoltaiczne Solrif® mogą być stosowane na każdym dachu skośnym. Dla optymalnego zadaszenia dostępne są dwie wielkości modułów, które można ze sobą łączyć, ja także przycinane na wymiar moduły-zaślepki.

  • Wiaty PV

Solrif® jest optymalnym rozwiązaniem do montażu na konstrukcjach drewnianych, np. na wiatach, stanowiąc inteligentne zwieńczenie wiaty samochodowej lub ogrodowej. Połączenie drewna i eleganckich modułów solarnych stanowi nietuzinkowe połączenie architektoniczne

  • Nowy budynek lub remont dachu

Dach fotowoltaiczny Solrif® jest szczególnie przydatny, jeśli w najbliższym czasie planowana jest renowacja dachu lub budynek stawiany jest od fundamentów. Takie rozwiązanie to oszczędność kosztów montażu i pokrycia dachu

zalety dachówek solarnych


6 powodów, dla których warto wybrać dach solarany Solrif od Aleo Solar

1. Estetyka:

Wybór dachu solarnego Solrif to architektoniczna perełka wśród pokryć dachowych. Moduły Solrif zamykają się homogenicznie z powierzchnią dachu. Kominy lub świetliki mogą być zintegrowane z modułami-zaślepkami, co zapewnia piękny i jednolity wygląd. Dodatkowo ścisła gradacja kolorów sprawia, że wszystkie moduły pasują do siebie wizualnie.

2. Ekonomia:

Inwestycja w dachówki fotowoltaiczne po prostu się opłaca. Twój dach solarny zwróci się już w ciągu 8-10 lat*.

3. Moc i wydajność

Moduły Solrif® pozwalają osiągnąć wysoki uzysk solarny. Wyróżniają się szczególną wydajnością. Dodatkowo moduły mają wolną dolną krawędź, która pozwala na ich samooczyszczanie.

4. Ekologia:

Moduły Aleo Solrif® produkowane są z wykorzystaniem co najmniej 50% zielonej energii elektrycznej. Zastosowanie systemu rooftop (dachówki plus moduły) ogranicza masę budynku. To dwa zasadnicze argumenty proekologiczne dla solarnego dachu.

5. Trwałość

Dachówki PV Solrif® są odporne na skrajne warunki atmosferyczne: mają certyfikat dla obciążeń ciśnieniowych do 5400 Pa – co znaczy, że każdy pojedynczy moduł może wytrzymać 540 kg śniegu!

6. Niewielka waga

Standardowe dachówki ważą 45-50 kg/m². Klasyczne dachówki gładkie mogą ważyć do 60-75 kg/m². Z kolei moduł Solrif® waży zaledwie 10,5 kg/m².


Solrif®: Roof of the future from Ernst Schweizer AG on Vimeo.


Chcesz wiedzieć więcej o dachach solarnych?

Skontaktuj się z nami i zamów wycenę: