Rodzice Otylii Jędrzejczak stawiają na fotowoltaikę od OZE Biomar

Razem z mężem postanowiliśmy, że ten dom ma być bezobsługowy - mówi Krystyna Jędrzejczak, mama Otylii Jędrzejczak, najbardziej znanej polskiej pływaczki, mistrzyni olimpijskiej i dwukrotnej mistrzyni świata. Ekipa OZE Biomar pomogła w tym celu, rozbudowując obok domu Państwa Jędrzejczaków gruntową mikroinstalację.Ekologiczne rozwiązania dla domu

Najpierw u Państwa Jędrzejczaków pojawiła się pompa ciepła, następnie pierwsza instalacja zamontowana na gruncie. Kiedy okazało się, że dom zużywa więcej energii, potrzebna była rozbudowa przydomowej elektrowni słonecznej.

Realizacja-Krystyna Jędrzejczak-montaż zimąMontaż modułów fotowoltaicznych zimą przez ekipę OZE Biomar

- Złożyło się, że w rodzinie ktoś montował instalację fotowoltaiczną, a firma OZE Biomar została przez moich kuzynów oceniona jako rzetelna, sprawna, szybko działająca - opowiada Pani Krystyna, po czym dodaje: - Najlepsza reklama to rozmowa z drugim człowiekiem, zasięgnięcie opinii od osoby, która już daną rzecz wykonała.

Roznudowa naziemnej instalacji fotowoltaicznejMontaż konstrukcji stelażu do naziemnej instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja gruntowa od OZE Biomar na posesji Państwa Jędrzejczaków to łącznie 16 modułów polskiego producenta - firmy Selfa oraz renomowany falownik Sofar Solar. Zastosowane komponenty cechują się niezawodnością działania i długą gwarancją.

- Obie instalacje działają niezależnie, nie wpływają na siebie, podpięte są jednak pod jeden licznik - tłumaczy Karol Zalewski, Dyrektor ds. Projektowania Instalacji PV w OZE Biomar. - Jedyny problem był taki, że poprzednia instalacja była na innej konstrukcji, która składała się z 5 rzędów modułów ułożonych w poziomie, a nasza ma 4 rzędy. Aby sprostać oczekiwaniom, dostosowaliśmy ją tak, aby zgrywała się możliwie jak najbardziej z poprzednią instalacją, tak aby wizualnie tworzyła jedną całość - dodaje.