BNP Paribas i OZE Biomar – wspólnie dla środowiska

Wydawałoby się, że bankowość i branża energetyczna nie mają zbyt wielu wspólnych mianowników. Może być jednak zupełnie inaczej, gdy firmy reprezentujące te branże stawiają na ekologię i wykorzystując swą pozycję starają się promować odnawialne źródła energii. Modelowym przykładem tego typu wieloletniej współpracy jest wspólna oferta BNP Paribas i OZE Biomar, pozwalająca uzyskać korzystny kredyt na instalację fotowoltaiczną.

Szybko, łatwo i ekologicznie

kredyt na fotowoltaikę

Kredyt proponowany przez bank obejmuje kwotę do 120 000 zł przy okresie kredytowania 10 lat. Przy pomocy kredytu z BNP Paribas można sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem, zakup pompy ciepła z montażem czy też banki energii. Wysokość raty można dopasować indywidualnie do potrzeb klienta tak, aby była ona niższa niż obecnie płacony rachunek za prąd.

„Fotowoltaika to niezwykle opłacalna inwestycja, która zwraca się po kilku latach, ale zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie wszyscy są w stanie jednorazowo ponieść wydatki związane z montażem całej instalacji. Dostępne dotacje proponowane przez samorządy czy fundusze z Unii Europejskiej pozwalają na obniżenie kosztów, jednak nadal mówimy o konieczności posiadania środków rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Oferta BNP Paribas w idealny sposób dopełnia naszą i pozwala wszystkim chętnym zdecydować się na zasilanie energią słoneczną, płatności rozkładając na wygodne raty. A wszystko to przy minimum formalności!” – mówi Marcin Biechowski, założyciel OZE Biomar.

Faktycznie, jedną z głównych zalet oferty kredytowej jest jej przystępność i minimum formalności. Decyzja o przyznaniu środków zapada nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku, a podpisanie umowy odbywa się online – bezpiecznie i szybko. Zapisy umowy kredytowej pozwalają na elastyczne nadpłacanie kredytu w dowolnej chwili lub też spłatę kredytu w całości we wskazanym przez klienta momencie – wiąże się to najczęściej z dofinansowaniem czy też z ulgami podatkowymi. Nadpłacanie kredytu lub spłata całkowita powoduje że finalny koszt kredytu jest niższy. Elastyczność kosztowa kredytu oraz korzystne oprocentowanie sprawiają, że ilość chętnych do skorzystania z oferty rośnie niemal lawinowo, bijąc kolejne rekordy zainteresowania.

Zielony bank i zielona energia

BNP Paribas od lat jest aktywnie zaangażowany w walkę o poprawę środowiska. Działania te widoczne są na wielu polach, a stoją za nimi także poważne decyzje o skutkach biznesowych. W 2017 roku bank zrezygnował z finansowania wszelkich projektów budowy nowych inwestycji związanych z węglem i rozpoczął proces wychodzenia z finansowania sektora węglowego i górnictwa.

Kredyt na fotowoltaikę BNP Paribas i OZE Biomar

Jednocześnie firma zdecydowała się na szereg inicjatyw, które polepszają jakość naszego życia i zmniejszają zanieczyszczenia czy emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Należą do nich zarówno akcje mające na celu zwrócić uwagę klientów na życie w duchu zero waste czy zmniejszenie śladu węglowego, choćby przez zmniejszenie ilości danych przetrzymywanych w chmurze, jak też większe kampanie - polegające m.in. na rewitalizacji zniszczonych lasów i sadzeniu roślin. W samym tylko 2020 r. korzystając ze wsparcia klientów i partnerów, BNP Paribas zasadził w Polsce ponad 60 000 nowych drzew. Jak na dłoni widać więc, że hasło „Bank zielonych zmian” nie jest pustym sloganem, a doskonałym podsumowaniem polityki firmy.

OZE Biomar od kilkunastu lat działa w sektorze odnawialnych źródeł energii. Firma jako jedna z pierwszych na rynku proponowała swoim klientom instalacje fotowoltaiczne, jeszcze przed trwającym od pewnego czasu boomem na tego typu źródła zasilania. Zebrane przez lata doświadczenie pozwoliło firmie na zrealizowanie tysięcy projektów w całym kraju i zdobycie niesłabnącego zaufania klientów. Obecnie OZE Biomar ma w swojej ofercie także inne produkty, jak choćby pompy ciepła czy ładowarki do aut elektrycznych, a ciągły rozwój i reagowanie na zmiany rynku stawiają firmę w gronie liderów branży. Od niedawna firma wraz z siostrzaną spółką Enelogic oferuje także rewolucyjną możliwość bilansowania energii 1:1, dzięki czemu użytkownik wykorzystuje 100% mocy produkowanej przez swoją instalację. OZE Biomar należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy.

Fotowoltaika dobrym pomysłem dla każdej firmy

Szybki zwrot z inwestycji w fotowoltaikę, niezależność energetyczna, minimalne rachunki za energię elektryczną oraz amortyzacja - to główne benefity wynikające z inwestycji we własną, firmową elektrownię słoneczną. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani fotowoltaiką dla firmy, ale nie dysponujemy środkami, możemy skorzystać z wygodnego leasingu na instalację PV. Dzięki takiej formie finansowania, inwestycja może być spłacana z bieżącej produkcji energii, bez angażowania wkładu własnego, co oznacza wymierne korzyści finansowe już od pierwszych miesięcy działania naszych paneli i inwertera.

Kolejnym aspektem jest gwarantowana niezawodność i produktywność instalacji fotowoltaicznej. Producenci wysokiej jakości komponentów oferują nawet 25 lat gwarancji na wydajność ogniw, 12 lat gwarancji produktowej na wady i usterki paneli fotowoltaicznych, a także 10 lat bezpłatnej gwarancji na falownik – z możliwością przedłużenia.

Czas rekordów

Ostatnie miesiące przyniosły jeszcze wyższy, niż zakładano wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Składały się na to zarówno rosnące ceny prądu, jak też coraz większa świadomość społeczna konsumentów. Wedle ostrożnych szacunków, trwający boom sprawi, że już w ciągu dwóch lat moc zainstalowana w PV w Polsce zostanie podwojona.

Nie dziwi więc fakt, że oferta BNP Paribas i OZE Biomar cieszy się obecnie rekordowym zainteresowaniem, a ilość klientów jest coraz większa. Wspólna sprzedaż obu firm sukcesywnie rośnie. Z miesiąca na miesiąc osiągane przyrosty są bardzo duże – sięgające nawet od 30 do 50%. Już dziś można powiedzieć, że sprzedaż kredytów przez Bank BNP Paribas SA zwiększy się rok do roku o minimum 200%. Bank BNP Paribas SA dokłada starań, aby skredytować jak największą liczbę potencjalnych nabywców produktów firmy OZE Biomar, a ekologiczne instalacje fotowoltaiczne były dostępne dla wszystkich chętnych.

Czytaj także: Inwestycja w fotowoltaikę jako lokata kapitału