KOLEKTORY

SŁONECZNE

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć jak działają kolektory słoneczne i w jaki sposób można wykorzystać je do ogrzania domu lub obiektu przemysłowego, zapraszamy do lektury.

JAK TO DZIAŁA?

Energia słoneczna, która dociera do kolektora jest w nim konwertowana na energię cieplną. Niezwykle istotna jest świadomość, że samo słońce stanowi niewyczerpalne i odnawialne źródło czystej, naturalnej energii. Dlatego też coraz chętniej urządzenia pozwalające przetworzyć energię słoneczną na ciepło wykorzystywane są w domach jednorodzinnych, jak również w obiektach rolniczych czy przemysłowych. Dzięki temu możliwe jest wyraźne oszczędzenie na rachunkach za prąd. Warto również zaznaczyć, że kolektory słoneczne różnią się od paneli fotowoltaicznych, tym że nie przemieniają promieni słonecznych w prąd, ale w ciepło służące do ogrzewania budynków.

>> Instalacja

Urządzenia te mogą być zainstalowane pojedynczo lub w zespole. Najczęściej umieszcza się je na dachach lub na innych częściach budynków, mających odpowiednią ekspozycję na światło.

>> Zastosowanie

  • podgrzewanie wody basenowej i użytkowej,
  • wydajne wsparcie dla systemów centralnego ogrzewania,
  • generowanie ciepła technologicznego,
  • chłodzenie budynków.

OFERUJEMY

Wysokiej klasy kolektory słoneczne Klientom z Gdańska, Gdyni i innych miast w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, a także z pozostałych regionów naszego kraju. To rozwiązania nowoczesne, sprawdzone, niedrogie, przyjazne dla środowiska i pozwalające na osiągnięcie znacznych oszczędności na energii elektrycznej, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

BIOMAR-ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Wielkokacka 5
81-611 Gdynia

BIOMAR

Narcyzowa 12/55
81-653, Gdynia
woj. pomorskie